Տեղի է ունեցել կառավարության արտահերթ նիստ. հաստատվել է ՀՀ 2020-2022 թթ. պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել կառավարության արտահերթ նիստ, որն անցկացվել է դռնփակ ռեժիմով: Նիստի ընթացքում համապարփակ քննարկվել և հաստատվել է Հայաստանի Հանրապետության 2020-2022 թվականների պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը:
Հավանություն է տրվել ««Հայաստանի Հանրապետության 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագծի նախնական տարբերակին»՝ համաձայն հավելված 2-ի՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2019 թվականի մարտի 22-ի թիվ 289-Ա որոշման հավելվածի 28-րդ կետով սահմանված ժամանակացույցին համապատասխան Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի գլխադասային հանձնաժողովներում համապատասխան ԲԳԿ-ների հետ «Հայաստանի Հանրապետության 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագծի նախնական տարբերակում ներառված բյուջետային ծրագրերի շուրջ քննարկումներ անցկացնելու համար:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է վերը նշված ծրագրով նախատեսվող միջոցառումների հետևողական իրականացումը և պատասախանատու գերատեսչությունների ղեկավարներին տվել կոնկրետ հանձնարարականներ՝ կապիտալ ծախսերի իրականացման, ներդրւմների ներգրավման, արտահանման ծավալների ավելացման և այլ ուղղություններով:

Утверждена программа среднесрочных государственных расходов Республики Армения на 2020-2022 годы
Состоялось внеочередное закрытое заседание правительства Республики Армения, которое вел премьер-министр Никол Пашинян. В ходе заседания была комплексно обсуждена и утверждена программа среднесрочных государственных расходов Республики Армения на 2020-2022 гг.
Был одобрен "Предварительный вариант законопроекта Республики Армения "О государственном бюджете Республики Армения на 2020 год" " для проведения обсуждений включенных в предварительный вариант законопроекта Республики Армения "О государственном бюджете Республики Армения на 2020 год" бюджетных программ с главными администраторами по бюджетным ассигнованиям соответствующих головных комиссий Национального Собрания Республики Армения в соответствии с графиком, установленным пунктом 28 второго приложения к решению премьер-министра Республики Армения номер 289-А от 22 марта 2019 года.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность последовательного осуществления мер, предусмотренных вышеупомянутой программой, и дал конкретные поручения руководителям ведомств по осуществлению капитальных затрат, привлечению инвестиций, увеличению объемов экспорта и другим направлениям.