Տեղի է ունեցել կառավարության արտահերթ նիստ. հաստատվել է ՀՀ 2020-2022 թթ. պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել կառավարության արտահերթ նիստ, որն անցկացվել է դռնփակ ռեժիմով: Նիստի ընթացքում համապարփակ քննարկվել և հաստատվել է Հայաստանի Հանրապետության 2020-2022 թվականների պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը:
Հավանություն է տրվել ««Հայաստանի Հանրապետության 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագծի նախնական տարբերակին»՝ համաձայն հավելված 2-ի՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2019 թվականի մարտի 22-ի թիվ 289-Ա որոշման հավելվածի 28-րդ կետով սահմանված ժամանակացույցին համապատասխան Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի գլխադասային հանձնաժողովներում համապատասխան ԲԳԿ-ների հետ «Հայաստանի Հանրապետության 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագծի նախնական տարբերակում ներառված բյուջետային ծրագրերի շուրջ քննարկումներ անցկացնելու համար:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է վերը նշված ծրագրով նախատեսվող միջոցառումների հետևողական իրականացումը և պատասախանատու գերատեսչությունների ղեկավարներին տվել կոնկրետ հանձնարարականներ՝ կապիտալ ծախսերի իրականացման, ներդրւմների ներգրավման, արտահանման ծավալների ավելացման և այլ ուղղություններով:

The Government held an extraordinary closed-door Cabinet meeting, chaired by Prime Minister Nikol Pashinyan.
The 2020-2022 program of medium-term public spending of the Republic of Armenia was discussed and approved at the meeting.
The “Preliminary version of the draft law of the Republic of Armenia“ On the state budget of the Republic of Armenia for 2020 was approved for discussion of budget programs included in the preliminary version of the draft law of the Republic of Armenia “On the state budget of the Republic of Armenia for 2020” with the main administrators on budget allocations of the respective parent commissions of the National Assembly of the Republic of Armenia in accordance with the schedule established by paragraph 28 of the second annex to the decision of the Prime Minister the Republic of Armenia No. 289-A, dated March 22, 2019.
Prime Minister Pashinyan stressed the need to consistently implement the measures envisaged under the aforementioned spending program, and gave specific instructions to the heads of relevant departments in terms of implementing capital expenditures, attracting investments, increasing exports, etc.