Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի հատուկ նշանակության գործողությունների հրամանատարության ղեկավարին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը երեկ ընդունել է աշխատանքային այցով հուլիսի 9-ից 10-ը Հայաստան այցելած ՆԱՏՕ-ի հատուկ նշանակության գործողությունների հրամանատարության ղեկավար, փոխծովակալ Քոլին Քիլրեինին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանը, ինչպես նաև հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների ուսումնավարժական և փորձի փոխանակման ոլորտում ՀՀ զինված ուժերի և ՆԱՏՕ-ի համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Այցի ընթացքում փոխծովակալ Քոլին Քիլրեինը հանդիպումներ է ունեցել նաև ՀՀ ԶՈՒ բարձրաստիճան զինվորականների հետ:

Armenia’s Minister of Defense Davit Tonoyan received today NATO Special Operations Headquarters Commander, Vice Admiral Colin Kilrain, who is on a working visit to Armenia from July 9 to 10, News.am reports.
As reported the Ministry of Defense, global and regional security, as well as the cooperation between NATO and the Armed Forces of  Armenia in the trainings of special significance units and in the field of exchange of experience were discussed during the meeting.
During the visit, Vice Admiral Colin Kilrain also had meetings with high-ranking servicemen of the Armed Forces of Armenia.