Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանը ներկա են գտնվել «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախմբի համերգին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանը ներկա են գտնվել Ազգային Ժողովի այգում տեղի ունեցած «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախմբի համերգին, որը նվիրված էր Կոմիտասի 150 և Տիգրան Մանսուրյանի 80-ամյակներին:
Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող 25 երաժշտական և արվեստի դպրոցների շուրջ 250 սաներից բաղկացած նվագախումբն ու երգչախումբը ստեղծվել են Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ:
Համերգի ընթացքում «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախմբի և երգչախմբի կատարմամբ առաջին անգամ հնչել է մեծանուն կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի «Երևան» ստեղծագործությունը:
Բացառապես հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություներից կազմված համերգային ծրագրի ընթացքում հնչել են Կոմիտասի, Է. Միրզոյանի, Ղ. Սարյանի, Է. Հովհաննիսյանի, Տ. Մանսուրյանի և Ն. Զարիֆյանի ստեղծագործությունները, որոնց կատարմամբ նվագախմբի պատանի երաժիշտները առաջիկայում հանդես կգան նաև մարզերում և Արցախում:

Никол Пашинян и Анна Акопян присутствовали на концерте молодежного симфонического оркестра "Ереван" (фотографии)
Премьер-министр Никол Пашинян и госпожа Анна Акопян в парке НС присутствовали на концерте молодежного симфонического оркестра “Ереван”, который был посвящен 150-летию Комитаса и 80-летию Тиграна Мансуряна.
Оркестр и хор из около 250 воспитанников 25 музыкальных школ и школ искусства Еревана созданы по инициативе мэрии Еревана.
В ходе концерта в исполнении молодежного симфонического оркестра “Ереван” и хора впервые прозвучало произведение выдающегося композитора Тиграна Мансуряна “Ереван”.
Концертная программа состояла исключительно из произведений армянских композиторов. Были исполнены произведения Комитаса, Э.Мирзояна, К.Сарьяна, Э. Ованнисяна и Н.Зарифяна. С этой программой юные музыканты выступят также в областях Армении и в Арцахе.