Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանը ներկա են գտնվել «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախմբի համերգին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանը ներկա են գտնվել Ազգային Ժողովի այգում տեղի ունեցած «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախմբի համերգին, որը նվիրված էր Կոմիտասի 150 և Տիգրան Մանսուրյանի 80-ամյակներին:
Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող 25 երաժշտական և արվեստի դպրոցների շուրջ 250 սաներից բաղկացած նվագախումբն ու երգչախումբը ստեղծվել են Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ:
Համերգի ընթացքում «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախմբի և երգչախմբի կատարմամբ առաջին անգամ հնչել է մեծանուն կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի «Երևան» ստեղծագործությունը:
Բացառապես հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություներից կազմված համերգային ծրագրի ընթացքում հնչել են Կոմիտասի, Է. Միրզոյանի, Ղ. Սարյանի, Է. Հովհաննիսյանի, Տ. Մանսուրյանի և Ն. Զարիֆյանի ստեղծագործությունները, որոնց կատարմամբ նվագախմբի պատանի երաժիշտները առաջիկայում հանդես կգան նաև մարզերում և Արցախում:

Prime Minister Nikol Pashinyan and Mrs. Anna Hakobyan attended a concert by the Yerevan Youth Symphony Orchestra at the National Assembly Gardens, held on the occasion of the 150th Anniversary of Komitas and the 80th Anniversary of Tigran Mansouryan.
The orchestra and choir, made up of 250 students from 25 schools of music and art, were created at the initiative of the Yerevan Municipality. For the first time, the Yerevan Youth Symphony Orchestra and its choir performed the Yerevan song by the great composer Tigran Mansourian during the concert.
Performed were musical pieces authored by Armenian composers, including works by Komitas, E. Mirzoyan, G. Saryan, E. Hovhannisyan, T. Mansouryan and N. Zarifyan. The young musicians are scheduled to perform these pieces in Armenia’s provinces and in Artsakh. Haroutun Arzumanyan is the artistic director, Lilit Yedigaryan – the conductor.