Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Իտալիայի նախագահ Սերջիո Մատարելլային ծննդյան օրվա առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջիո Մատարելլային՝ շնորհավորելով ծննդյան օրվա առթիվ:
«Ջերմությամբ եմ հիշում Ձեր այցը Հայաստան, ինչպես նաև մեր հանդիպումներն Իտալիայում: Մեր գործնական և անձնական շփումների ընթացքում մշտապես տպավորվել եմ Ձեր իմաստությամբ, տեսլականով և քաղաքական մեծ փորձով:
Պատրաստակամ ենք իրականացնել նոր ծրագրեր, որոնք առավել կընդլայնեն և կամրապնդեն մեր պետությունների միջև բազմոլորտ համագործակցությունը»,- ասվում է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Արմեն Սարգսյանը Սերջիո Մատարելլային մաղթել է քաջառողջություն, երջանկություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Իտալիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն։

Президент Армении поздравил президента Италии
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня направил послание президенту Итальянской Республики Серджо Маттарелле, поздравив его с днем рождения. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
"С теплотой вспоминаю Ваш визит в Армению, а также наши встречи в Италии. Во время нашего делового и личного общения я всегда восхищался Вашими знаниями, Вашим видением и большим политическим опытом.
Мы готовы реализовать новые программы, которые ещё больше расширят и укрепят многопрофильное сотрудничество между нашими государствами", - сказано в поздравительном послании президента.
Армен Саркисян пожелал Серджо Маттарреле доброго здоровья, счастья и новых достижений, а дружественному народу Италии – мира и благоденствия.