Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին՝ երկրի ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա կապակցությամբ։
«Խորապես համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունը միջպետական բազմաբնույթ համագործակցությունը զարգացնելու լավագույն հիմքն է»,- ասվում է նախագահի շնորհավորական ուղերձում։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին մաղթել է առողջություն և երջանկություն, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն։

President of Armenia Armen Sarkissian on July 23 sent a congratulatory letter to President of Egypt Abdel Fattah el-Sisi on the country’s national day – the Revolution Day, the Armenian President’s Office told Armenpress.
“I deeply believe that the centuries-old friendship between our peoples is the best base for developing the inter-state multi-sectoral cooperation”, reads the congratulatory letter.
The Armenian President wished his Egyptian counterpart health and happiness, and peace and welfare to the good people of Egypt.