Թրամփը սպառնում է լրացուցիչ մաքսատուրքեր սահմանել ֆրանսիական գինու վրա
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը սպառնում է ֆրանսիական գինու համար մաքսատուրքեր սահմանել՝ որպես տուգանք։ Այս մասին Սպիտակ տան ղեկավարը գրել է Թվիթերյան իր միկրոբլոգում՝ ի պատասխան ֆրանսիական նոր «թվային հարկերի», որոնք տարածվում են նաև ամերիկյան ընկերությունների վրա, հայտնում է Reuters-ը:
«Առաջիկայում մենք կհայտարարենք ծանրակշիռ գործողությունների մասին, դա կլինի մեր պատասխանը Մակրոնի անխոհեմությանը: Ես միշտ ասել եմ, որ ամերիկյան գինին ֆրանսիականից լավն է», - գրել է Թրամփը:
Ֆրանսիան ավելացրել է տեխնոլոգիական հսկաների եկամտային հարկերը, ինչը կտարածվի ինչպես ամերիկյան, այնպես էլ եվրոպական և ասիական ընկերությունների, այդ թվում՝ Amazon-ի, Apple-ի, Facebook-ի և Google-ի վրա:

Trump Threatened to Tax French Wines
U.S. President Donald Trump threatened to tax French wines on Friday in retaliation for France’s recent proposal to levy a tax aimed at big U.S. technology companies, Reuters reports.
"If anybody taxes them, it should be their home Country, the USA. We will announce a substantial reciprocal action on Macron’s foolishness shortly," Trump tweeted on Friday. "I’ve always said American wine is better than French wine!"
Two weeks ago, the French Senate approved the 3% levy that will apply to revenue from digital services earned in France by companies with more than 25 million euros in French revenue and 750 million euros ($834 million) worldwide.