Հայաստանի կառավարությունը Արցախին շուրջ 2.9 միլիարդ դրամ աջակցություն կտրամադրի. Փաշինյան
Հայաստանի կառավարությունը Արցախին շուրջ 2.9 միլիարդ դրամ աջակցություն կտրամադրի՝ ՊԲ զինթոշակառուների բնակարանային խնդիրները լուծելու համար: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ Հայաստանի կառավարությունը Արցախին շուրջ 2.9 միլիարդ դրամ աջակցություն կտրամադրի՝ ՊԲ զինթոշակառուների բնակարանային խնդիրները լուծելու համար (գումարի չափը գտնվում է ճշգրտման փուլում):
Ինչպես և հայտարարել էի օգոստոսի 5-ին Ստեփանակերտում ունեցած ելույթում, մինև 2023 թվականը մտադիր ենք լուծել նաև ՊԲ զինծառայողների բնակարանային խնդիրները», - գրել է Փաշինյանը։

Правительство Армении предоставит Арцаху около 2,9 млрд драмов: Пашинян
Правительство Армении предоставит Арцаху около 2,9 млрд драмов для решения жилищных проблем военнослужащих. Об этом премьер-министр Армении Никол Пашинян написал на своей странице в Facebook.
"Я рад информировать, что правительство Армении предоставит Арцаху около 2,9 млрд драмов - для содействия в решении жилищных проблем военнослужащих (размер суммы в настоящее время уточняется).
Как я заявил во время своего выступления в Степанакерте 5 августа, мы собираемся решить жилищные проблемы Армии обороны к 2023 году", - написал Пашинян.