Հայաստանի կառավարությունը Արցախին շուրջ 2.9 միլիարդ դրամ աջակցություն կտրամադրի. Փաշինյան
Հայաստանի կառավարությունը Արցախին շուրջ 2.9 միլիարդ դրամ աջակցություն կտրամադրի՝ ՊԲ զինթոշակառուների բնակարանային խնդիրները լուծելու համար: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ Հայաստանի կառավարությունը Արցախին շուրջ 2.9 միլիարդ դրամ աջակցություն կտրամադրի՝ ՊԲ զինթոշակառուների բնակարանային խնդիրները լուծելու համար (գումարի չափը գտնվում է ճշգրտման փուլում):
Ինչպես և հայտարարել էի օգոստոսի 5-ին Ստեփանակերտում ունեցած ելույթում, մինև 2023 թվականը մտադիր ենք լուծել նաև ՊԲ զինծառայողների բնակարանային խնդիրները», - գրել է Փաշինյանը։

RA Government to Assist Artsakh with 2.9 Billion AMD
The government of Armenia will provide about 2.9 billion AMD in assistance to Artsakh, to solve the housing issues of the military pensioners of the Artsakh Defense Army. The Prime Minister Nikol Pashinyan informed about this in his Facebook post.
"I am pleased to announce that the Government of Armenia will assist Artsakh with approximately 2.9 billion AMD to address the housing issues of Defense Army military pensioners (the amount is currently being clarified).
As I have stated in my speech in Stepanakert on August 05, we intend to solve the housing issues of the Defense Army servicemen by 2023 as well."