ԱԳՆ-ն պարզել է Նովոսիբիրսկի շրջանում ավտովթարից զոհված ՀՀ քաղաքացու ինքնությունը
Ռուսաստանի Դաշնության Նովոսիբիրսկի շրջանում միկրոավտոբուսի վթարից զոհվել է Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի, 61-ամյա Դարբինյան Ս.Ա-ն: Այս մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՀՀ ԱԳ նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանին:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդել էր ՏԱՍՍ լրատվական գործակալությունը, մասնավոր միկրոավտոբուսը օգոստոսի 18-ի գիշերը վթարի էր ենթարկվել Նովոսիբիրսկ-Կոչկի-Պավլոդար մայրուղու վրա: Նախնական տվյալներով` վարորդը կորցրել էր մեքենայի կառավարումը:
Լրատվամիջոցը ՀՀ քաղաքացիություն ունեցող մահացած կնոջ ինքնության վերաբերյալ տեղեկություններ չէր հաղորդում:

МИД Армении выяснил личность гражданки Армении, погибшей в ДТП в Новосибирской области
В Новосибирской области РФ в ДТП погибла гражданка Армении 61-летняя Дарбинян С. А. Об этом Арменпресс сообщила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
Как ранее сообщало ТАСС, частный микроавтобус в ночь на 18 августа попал в аварию на трассе Новосибирск – Кочки – Павлодар. По предварительным данным, водитель потерял управление автомобилем.
СМИ не сообщало сведений о личности скончавшейся женщины, имеющей гражданство РА. По данным агентства, среди пострадавших есть и граждане Киргизии и Узбекистана.