Սպիտակ տունը չեղյալ է հայտարարել Թրամփի այցը Դանիա
Սպիտակ տունը չեղյալ Է հայտարարել ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ սեպտեմբերի 2 – 3-ը պլանավորված այցը Դանիա: Այդ մասին օգոստոսի 20-ին հայտնել Է NBC News հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրներին:
Ավելի վաղ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել Է, որ այցը հետաձգում Է Գրենլանդիան Միացյալ Նահանգներին վաճառելու հարցում դանիական կողմի շահագռրգռված չլինելու վերաբերյալ Դանիայի վարչապետի հայտարարությունից հետո:
«Դանիան շատ առանձնահատուկ երկիր Է արտակարգ մարդկանցով, բայց, հենվելով վարչապետ Մետտե Ֆրեդերիքսենի մեկնաբանությունների վրա, թե նա շահագրգռված չԷ Գրենլանդիայի գնման քննարկման հարցում, ես կհետաձգեմ երկու շաբաթ հետո պլանավորված մեր հանդիպումը»,- գրել Է Թրամփն իր թվիթերում:

Белый дом отменил визит Трампа в Данию
Белый дом отменил запланированный на 2-3 сентября визит президента США Дональда Трампа в Данию, сообщил во вторник телеканал NBC News со ссылкой на источники, передает Интерфакс.
Представитель Белого дома подтвердила телеканалу данную информацию. Трампа пригласила на официальный визит датская королева.
Ранее Дональд Трамп заявил, что переносит визит на две недели после заявления премьер-министра Дании о незаинтересованности датской стороны в продаже Гренландии Соединенным Штатам.
"Дания - очень особенная страна с невероятными людьми, но, основываясь на комментариях премьер-министра Метте Фредериксен, что она не заинтересована в обсуждении покупки Гренландии, я отложу нашу встречу, запланированную через две недели, на другое время", - написал Трамп в своем твиттере.