ՀՀ կառավարությունն 33 մլն 680 հազար դրամ կհատկացնի Արցախում ընտ­րութ­յուն­նե­րին դիտոր­դական առաքելու­թ­յան համար
ՀՀ կառավարության նիստում վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Ծովինար Սողոմոնյանը ներկայացրեց նախագիծ՝ համաձայն որի առաջարկվում է Արցախում 2019 թ. սեպտեմբերին տեղական ինքնակառավարման մարմինների (ՏԻՄ) ընտ­րութ­յուն­նե­րին քաղաքացիական հասարակության կողմից դիտոր­դական առաքելու­թ­յան իրականացման հարցում աջակցություն ցու­ցաբե­րե­լու նպատակով Հայաստանի Հան­րա­պետության վարչապետի աշխատակազմին հատ­կացնել 33 մլն 680 հազ. դրամ, որից 16 մլն 200 հազար դրամը՝ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» Ստեփանակերտի գրասենյակին հա­սա­րա­կական կազ­մա­կերպությանը, իսկ 17 մլն 480 հազար դրամ՝ «Թրանսփերենսի ինթերնեշնլ» հակակո­ռու­պցիոն կենտրոնին:
Վարչապետ Փաշինյանն ասաց, որ կարևորում է ընտրությունների ժամանակ Արցախի ժողովրդի ազատ կամարտահայտության ապահովմանն աջակցելը:

Правительство Армении выделило финансы двум НПО для наблюдательской миссии на выборах в Карабахе
Правительство Армении предоставит из резервного фонда 33 млн драмов двум общественным организациям – Степанакертскому филиалу "Объединения осведомленных граждан" и Армянскому филиалу антикоррупционной организации "Трансперенси Интернешнл" для осуществления наблюдательской миссии в ходе предстоящих в Арцахе выборов. Такое решение было принято на заседании правительства Армении в четверг, сообщает www.24news.am.
"Считаю это решение крайне важным, если не ошибаюсь, оно не имеет аналогов. Мы должны помочь в предоставлении гарантий обеспечения свободного волеизъявления жителей Арцаха", - сказал премьер-министр Никол Пашинян.
Из этой суммы 16 млн 200 тысяч драмов будут предоставлены офису общественной организации "Объединение информированных граждан" в Степанакерте, а 17 млн 480 тысяч драмов – Антикоррупционному центру "Транпаренси Интернэшнл".
Премьер-министр заявил, что придает важность поддержке по обеспечению свободного волеизъявлению народа Арцаха во время выборов.