Մասիս Մայիլյան ընդունել է ՀԲԸՄ պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Հայ բարեգործական ընդհանուր միության պատվիրակությանը՝ ՀԲԸՄ Հայաստանի նախագահ Վազգեն Յակուբյանի գլխավորությամբ։
Հանդիպման ընթացքում Վազգեն Յակուբյանը և ՀԲԸՄ Հայաստանի գործադիր տնօրեն Դալար Կազանջյանը ներկայացրել են Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացման խթանմանն ուղղված ծրագրերը, ինչպես նաև կազմակերպության գործունեության նոր ուղղությունները։
Մասիս Մայիլյանը ողջունել է ՀԲԸՄ ակտիվ մասնակցությունը Արցախում տարբեր զարգացման ծրագրերի գործում։ ԱԳՆ ղեկավարը բարձր է գնահատել կազմակերպության գործունեությունը՝ ուղղված արտերկրում Արցախի մասին իրազեկվածության բարձրացմանն ու հանրապետության շահերի առաջմղմանը։ Նա վերահաստատել է Արցախի իշխանությունների պատրաստակամությունը՝ հնարավորինս աջակցելու հանրապետությունում ՀԲԸՄ կողմից ծրագրերի արդյունավետ իրականացմանը։

Глава МИД Арцаха принял делегацию Армянского всеобщего благотворительного союза
Министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян принял делегацию Армянского всеобщего благотворительного союза, возглавляемую руководителем армянского филиала организации Вазгеном Якубяном.
В ходе встречи Вазген Якубян и исполнительный директор Далар Казанджян представили программы стимулирования социально-экономического развития Арцаха, а также новые направления деятельности организации.
Масис Маилян приветствовал активность благотворительного союза в реализации различных программ развития в Арцахе. Глава МИД высоко оценил деятельность организации по повышению уровня информированности об Арцахе и продвижению интересов страны за рубежом. Он подтвердил готовность властей республики оказать всмемерное содействие в эффективной реализации программ, осуществляемых в Арцахе.