Վարչապետը ծանոթացել է «Արմենիա էքսպո-2019» ցուցահանդեսում ներկայացված արտադրանքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում ներկա է գտնվել «Արմենիա էքսպո-2019» 19-րդ տարածաշրջանային առևտրա-արդյունաբերական ցուցահանդեսի բացման արարողությանը: Կառավարության ղեկավարը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով՝ ծանոթացել ներկայացված արտադրանքին և ընկերությունների զարգացման ծրագրերին:
Այս տարի 2018-ի համեմատ ցուցահանդեսին մասնակցում է 40-ով ավելի ընկերություն: Նախորդ տարվա ընթացքում ցուցահանդեսի մասնակիցների թիվը եղել է 110, իսկ այս տարի այն հասել է 150-ի: Ընկերությունները ներկայացնում են տարբեր պետություններ, այդ թվում՝ Հայաստան, Ռուսաստան, Բելառուս, Հնդկաստան, Չինաստան, Իտալիա:
Հայկական ընկերություններից ցուցահանդեսին ներկայացված են և՛ տեղական արտադրողներ, և՛ ներկրողներ՝ տնտեսության բոլոր ճյուղերից:

Премьер-министр ознакомился с представленной на выставке "Армения экспо-2019" продукцией
Премьер-министр Никол Пашинян принял участие в церемонии открытия 19-й региональной торгово-промышленной выставки “Армения экспо-2019” в Ереване. Глава правительства посетил павильоны, ознакомился с представленной продукцией и планами развития компаний.
В этом году по сравнению с 2018 годом в выставке принимают участие на 40 компаний больше. В прошлом году количество участников выставки составило 110, а в этом году оно достигло 150. Компании представляют разные государства, в том числе Армению, Россию, Беларусь, Индию, Китай, Италию.