Բակո Սահակյանն ընդունել է «Հայոց պետականության անցյալը, ներկան ու ապագան» միջազգային գիտաժողովի մասնակիցներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 13-ին ընդունել է «Հայոց պետականության անցյալը, ներկան ու ապագան» միջազգային երիտասարդական 4-րդ գիտաժողովի մի խումբ մասնակիցների:
Բակո Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ գիտաժողովի անցկացումն Արցախում դարձել է ավանդական և իր ներդրումն ունի հայոց պետականության ու նրա արցախյան հատվածի պատմության և արդի զարգացումների ուսումնասիրման գործում:
Հանդիպմանն արծարծվել են նաև արտաքին ու ներքին քաղաքականությանը և տարածաշրջանային խնդիրներին վերաբերող մի շարք հարցեր:

Artsakh Republic President Met with a Group of Participants of ''The Past, Present and Future of the Armenian Statehood'' International Conference
On 13 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan received a group of participants of the 4th international youth conference "The Past, Present and Future of the Armenian Statehood".
Bako Sahakyan stressed with satisfaction that it had become a traditional practice to hold the conference in Artsakh, which had its worthy contribution in the study of the history and current trends of the Armenian statehood and its Artsakh segment.
A range of issues on the foreign and domestic policy as well as regional processes were addressed at the meeting too.