Վարչապետը Լոռու մարզի Ջրաշեն համայնքում մասնակցել է բնակարանամուտի արարողությունների (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Լոռու մարզի Ջրաշեն համայնքում մասնակցել է բնակարանամուտի արարողությունների: Աղետի գոտու բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում Ջրաշենում արդեն իսկ բնակարաններով են ապահովվել չորս ընտանիքներ: Մինչ տարեվերջ Ջրաշենում բնակարանով կապահովվեն ևս երկու ընտանիքներ:
Կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է բնակարանամուտ տոնած ընտանիքներին և հույս հայտնել, որ նոր բնակարանների շուրջ աշխատանքը կեռա: «Կառավարությունն աջակցելու է, որպեսզի քաղաքացիներն իրենց աշխատանքով իրենց բարեկեցությունը ապահովեն»,- ասել է վարչապետը:
Ջրաշենում բնակարանները կառուցվել են կառավարության 2018 թվականի աղետի գոտու բնարականաշինության ծրագրի շրջանակում: Ընդհանուր առմամբ այդ նպատակով հատկացվել էր 440 մլն դրամ: Լոռու մարզում 2018 թվականի ծրագրով կառուցվում է 44 բնակարան:
Վարչապետ Փաշինյանը հիշեցրել է, որ կառավարությունը հատկացրել է ևս 3 մլրդ դրամ` աղետի գոտու խնդիրը լուծելու նպատակով:

Пашинян в общине Джрашен Лорийской области принял участие в церемонии новоселья (фотографии)
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в общине Джрашен Лорийской области принял участие в церемонии новоселья. В рамках программы строительства жилья в зоне бедствия в Джрашене уже обеспечены квартирами четыре семьи, до конца года квартирами будут обеспечены еще две семьи.
Глава правительства поздравил новоселов и выразил надежду, что работа над новыми квартирами будет активной. “Правительство будет помогать гражданам обеспечивать свое благосостояние посредством своей работы”, - сказал премьер-министр.
Квартиры в Джрашене были построены в рамках программы правительства от 2018 года по строительству домов в зоне бедствия. Всего на эти цели было выделено 440 млн драмов. В рамках программы 2018 года в Лорийской области строятся 44 квартиры.
Премьер-министр Пашинян напомнил, что правительство выделило еще 3 млрд драмов для решения проблемы зоны бедствия.