Վարչապետը Լոռու մարզի Ջրաշեն համայնքում մասնակցել է բնակարանամուտի արարողությունների (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Լոռու մարզի Ջրաշեն համայնքում մասնակցել է բնակարանամուտի արարողությունների: Աղետի գոտու բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում Ջրաշենում արդեն իսկ բնակարաններով են ապահովվել չորս ընտանիքներ: Մինչ տարեվերջ Ջրաշենում բնակարանով կապահովվեն ևս երկու ընտանիքներ:
Կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է բնակարանամուտ տոնած ընտանիքներին և հույս հայտնել, որ նոր բնակարանների շուրջ աշխատանքը կեռա: «Կառավարությունն աջակցելու է, որպեսզի քաղաքացիներն իրենց աշխատանքով իրենց բարեկեցությունը ապահովեն»,- ասել է վարչապետը:
Ջրաշենում բնակարանները կառուցվել են կառավարության 2018 թվականի աղետի գոտու բնարականաշինության ծրագրի շրջանակում: Ընդհանուր առմամբ այդ նպատակով հատկացվել էր 440 մլն դրամ: Լոռու մարզում 2018 թվականի ծրագրով կառուցվում է 44 բնակարան:
Վարչապետ Փաշինյանը հիշեցրել է, որ կառավարությունը հատկացրել է ևս 3 մլրդ դրամ` աղետի գոտու խնդիրը լուծելու նպատակով:

PM Attends Housewarming Ceremonies in Jrashen Community of Lori Marz
Prime Minister Nikol Pashinyan today attended housewarming ceremonies in Jrashen community of Lori marz. Four families have received new housing in Jrashen as part of the Disaster Zone Housing Program. Two more families will be provided with housing in Jrashen by this yearend.
Congratulating the beneficiaries, the Prime Minister assured that the Government will support the citizens to ensure their welfare through their work.
The apartments in Jrashen were built in the framework of the Armenian government’s Disaster Zone Housing Program for 2018. A total of 440 million drams was earmarked for this purpose. 44 apartments are being built in Lori Marz under the 2018 program.
Prime Minister Pashinyan reminded that the Government has allocated additional 3 billion drams to tackle the disaster zone problem.