Իսրայելն ապրում է պատմական պահ. Նեթանյահու
Իսրայելի վարչապետը Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ հարկավոր է սպասել Քնեսեթի ընտրությունների պաշտոնական արդյունքներին, սակայն միաժամանակ փաստել է, որ երկրի համար այժմ պատմական պահ է:
«Մենք դեռ սպասում ենք պաշտոնական արդյունքներին, բայց կա ճշգրիտ մի բան. Իսրայելի համար այժմ պատմական պահ է»,- ասել է Նեթանյահուն` հավելելով, որ Իսրայելին անհրաժեշտ է «ուժեղ, սիոնիստական կառավարություն»՝ առանց հակասիոնիստական արաբական կուսակցությունների, որոնք «ժխտում են Իսրայելի՝ որպես հրեական և ժողովրդավարական պետության գոյությունը»:
Հիշեցնենք, որ Իսրայելի պատմության մեջ առաջին անգամ կրկնակի խորհրդարանական ընտրություններ են տեղի ունեցել: Ընտրությունների արդյունքների հիման վրա կորոշվի 22-րդ գումարման Քնեսեթի կազմը:

На фоне выборов Израиль переживает исторический момент, заявил Нетаньяху
Премьер-министр Израиля, лидер партии "Ликуд" Биньямин Нетаньяху заявил, что еще нужно дождаться официальных результатов выборов в кнессет, но страна переживает исторический момент, передает РИА Новости.
"Мы еще ждем официальные результаты, но есть нечто точное - государство Израиль находится в историческом моменте", - сказал Нетаньяху, выступая перед сторонниками в своем штабе.
Нетаньяху также добавил, что Израилю нужно "сильное, сионистское правительство" без антисионитских арабских партий, которые "отрицают само существование Израиля как еврейского и демократического государства".