Ռոուհանին նախազգուշացում է որակել Սաուդյան Արաբիայի նավթային օբյեկտների վրա եմենցիների գրոհը
Սաուդյան Արաբիայի նավթային օբյեկտների վրա հարձակումը Եմենի ժողովրդի կողմից նախազգուշացումն էր նրանց համար, ովքեր պատերազմ են սանձազերծել այդ երկրում, հայտարարել է Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանին:
«Եմենցիները չեն գրոհել հիվանդանոցի կամ դպրոցի վրա, նրանք հարված են հասցրել արդյունաբերական օբյեկտի, որպեսզի նախազգուշացնեն իրենց թշնամիներին: Թշնամական ուժերը պետք է դաս քաղեն Եմենում ստեղծված իրադրությունից և դադարեցնեն ռազմական գործողությունները տարածաշրջանում», - Ռոուհանիի խոսքը մեջբերվում է Իրանի նախագահի պաշտոնական կայքում:
Նա հավելել է, որ «պատերազմն սկսել են ոչ թե եմենցիները, այլ Սաուդյան Արաբիան, ԱՄԷ-ն և մի քանի այլ երկրներ»: «Իրանի հասցեին սուտ մեղադրանքների փոխարեն պետք է հաշվի առնել ոտքի կանգնած ժողովուրդների ուժը»,-նշել  է նա:

Роухани назвал предупреждением атаку йеменцев на нефтяные предприятия Саудовской Аравии
Атака на нефтяные объекты в Саудовской Аравии стала предупреждением со стороны народа Йемена для тех, кто развязал войну в этой стране. Об этом в среду заявил президент Ирана Хасан Роухани, передает ТАСС.
"Йеменцы не задели больницу или школу, они нанесли удар по промышленному объекту, чтобы сделать предупреждение своим врагам, - приводятся слова Роухани на официальном сайте президента Ирана. - Вражеские силы должны вынести урок из ситуации в Йемене и прекратить военные действия в регионе".
Он добавил, что "войну начали не йеменцы, а Саудовская Аравия, ОАЭ и некоторые другие страны". "Вместо ложных обвинений [в адрес Ирана] надо учитывать силу народов, которые встают с колен", - добавил он.