Ռոուհանին նախազգուշացում է որակել Սաուդյան Արաբիայի նավթային օբյեկտների վրա եմենցիների գրոհը
Սաուդյան Արաբիայի նավթային օբյեկտների վրա հարձակումը Եմենի ժողովրդի կողմից նախազգուշացումն էր նրանց համար, ովքեր պատերազմ են սանձազերծել այդ երկրում, հայտարարել է Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանին:
«Եմենցիները չեն գրոհել հիվանդանոցի կամ դպրոցի վրա, նրանք հարված են հասցրել արդյունաբերական օբյեկտի, որպեսզի նախազգուշացնեն իրենց թշնամիներին: Թշնամական ուժերը պետք է դաս քաղեն Եմենում ստեղծված իրադրությունից և դադարեցնեն ռազմական գործողությունները տարածաշրջանում», - Ռոուհանիի խոսքը մեջբերվում է Իրանի նախագահի պաշտոնական կայքում:
Նա հավելել է, որ «պատերազմն սկսել են ոչ թե եմենցիները, այլ Սաուդյան Արաբիան, ԱՄԷ-ն և մի քանի այլ երկրներ»: «Իրանի հասցեին սուտ մեղադրանքների փոխարեն պետք է հաշվի առնել ոտքի կանգնած ժողովուրդների ուժը»,-նշել  է նա:

Iranian President Hassan Rouhani told a cabinet meeting that the Houthis attacked the Saudi oil facilities as a "warning" for Riyadh to end its long-running war in Yemen, al-Jazeera reports.
In a video released by state TV, Rouhani did not address US and Saudi allegations that Iran was behind the drone assaults, but blamed the two countries for the conflict in the Arab world's most impoverished country.
"We don't want conflict in the region ... Who started the conflict? Not the Yemenis. It was Saudi Arabia, the Emirates, America, certain European countries and the Zionist regime [Israel] which started the war in this region," Rouhani said in the video.