Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Մարգարեթ Ֆարնուորթին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը բարձր է գնահատել տիկին Ֆարնուորթի գործունեությունը և շնորհակալություն հայտնել հայ-բրիտանական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված ջանքերի համար: Նիկոլ Փաշինյանը դեսպանին մաղթել է հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ և հույս հայտնել, որ նա կպահպանի ամուր կապերը մեր երկրի հետ: Վարչապետը կարևորել է Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացումը՝ ընդգծելով, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է հարաբերությունների հետագա զարգացմամբ ու ընդլայնմամբ:
Ջուդիթ Մարգարեթ Ֆարնուորթը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին արդյունավետ համագործակցության համար: Դեսպանը վարչապետ Փաշինյանի գլխավորած կառավարությանը մաղթել է հաջողություններ՝ նախանշած ծրագրերն ու բարեփոխումներն արդյունավետ կյանքի կոչելու գործում և հավելել, որ ՄԹ կառավարությունը ևս կարևորում է մեր երկրի հետ սերտ գործակցությունը տարբեր ուղղություններով: Տիկին Ֆարնուորթը վստահություն է հայտնել, որ առաջիկայում ևս երկու երկրների միջև կապերը կշարունակեն զարգանալ ու ամրապնդվել: Մասնավորապես, դեսպանն ընդգծել է, որ իր երկրի կառավարությունը պատրաստակամ է օժանդակելու հայաստանյան գործընկերներին՝ կառավարման համակարգի արդյունավետության բարձրացման նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են ՀՀ կառավարության առաջնահերթություններին, ինչպես նաև Հայաստան-Եվրապական միություն փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի:

Пашинян провел прощальную встречу с послом Великобритании в Армении
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Республике Армения Джудит Фарнуорт, которая завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Премьер-министр высоко оценил деятельность г-жи Фарнуорт и поблагодарил ее за усилия, направленные на развитие армяно-британских отношений. Никол Пашинян пожелал послу успехов в ее дальнейшей деятельности и выразил надежду, что она сохранит прочные связи с нашей страной. Премьер-министр отметил важность развития сотрудничества между Арменией и Великобританией в различных областях, подчеркнув, что правительство Армении заинтересовано в дальнейшем развитии и расширении отношений.
Джудит Фарнуорт поблагодарила премьер-министра за эффективное сотрудничество. Посол пожелала возглавляемому премьер-министром Пашиняном правительству успехов в реализации намеченных программ и реформ и добавила, что правительство Великобритании также придает важность тесному сотрудничеству с нашей страной в различных направлениях. Г-жа Фарнуорт выразила уверенность, что отношения между двумя странами и впредь будут развиваться и укрепляться. В частности, посол подчеркнула, что правительство ее страны готово помочь своим армянским коллегам в вопросе повышения эффективности системы управления.
В ходе встречи собеседники коснулись приоритетов правительства Республики Армения, а также связанных с сотрудничеством Армения-Евросоюз вопросов.