ԱԱԾ-ն համակարգ է և նա գալու է ներկա ու նախկին բոլոր կոռուպցիոներների, լրտեսների և այս կարգի այլ տարրերի ետևից. Փաշինյան
Ваграм Багдасарян / ТАСС
Որոշ կոռուպցիոներներ մտածել են, թե ԱԱԾ-ում խառն են և իրենք կարող են այս ընթացքում իրենց մութ գործերը կարգավորել: Այդ մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Նոր Հայաստանում ԱԱԾ-ն անձ չէ, ԱԱԾ-ն համակարգ է և նա գալու է ներկա ու նախկին բոլոր կոռուպցիոներների, լրտեսների և այս կարգի այլ տարրերի ետևից:
Ինչպես նաև Քննչական կոմիտեն, Հատուկ քննչական ծառայությունը, դատախազությունը, ոստիկանությունը և ՊԵԿ քննչական վարչությունը:
Կոռուպցիայի և հանցավորության դեմ կիսապայքար չի լինելու:
Ժողովրդին թալանածներն ու թալանողները հայտնվելու են բանտում: Հասկանում եմ, որ լավ չի հնչում, բայց այլ տարբերակ չկա»,- գրել է Փաշինյանը:

"СНБ - это система, и она придет за всеми действующими и бывшими коррупционерами": Пашинян
Некоторые коррупционеры подумали, что Служба национальной безопасности занята своими внутренними делами, и они могут за это время урегулировать свои темные дела.
Как передает REGNUM, об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Никол Пашинян, выразив уверенность в том, что СНБ все равно придет за всеми коррупционерами.
"В новой Армении СНБ не личность, СНБ — это система, и она придет за всеми действующими и бывшими коррупционерами, шпионами и другими элементами подобного рода. А также Следственный комитет, Специальная следственная служба, прокуратура, полиция и следственное управление комитата госдоходов. Полуборьбы против коррупции и преступности не будет. Грабители народа окажутся в тюрьме. Я понимаю, что звучит плохо, но другого варианта нет", — написал премьер.
Никол Пашинян сделал это заявление после того, как были уволены директор Службы национальной безопасности и глава полиции Армении.