Վարչապետն ընդունել է Boeing միջազգային կորպորացիայի փոխնախագահի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Boeing միջազգային կորպորացիայի փոխնախագահ Ռիչարդ Մուեհլենբեկին, կորպորացիայի մարքեթինգի գծով տնօրեն Ալեմ Վալիին և ֆինանսական հաճախորդների գծով ղեկավար Մհեր Պապյանին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ավիահաղորդակցության ոլորտում համագործակցության հնարավորություններին վերաբերող հարցեր:
Վարչապետը ողջունել է Ռիչարդ Մուեհլենբեկի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան և նշել, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է «Բոինգ» աշխարհահռչակ կորպորացիայի հետ փոխշահավետ համագործակցությամբ: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ավիահաղորդակցության բնագավառի զարգացումը մեր երկրում՝ հավելելով, որ ոլորտը գտնվում է կառավարության ուշադրության կենտրոնում:
«Բոինգ»-ի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներն անդրադարձել են մեր երկրում հնարավոր գործունեությանը և համագործակցության ուղղություններին, այդ թվում` ավիացիոն շուկայի հնարավորություններին:
Հանդիպման արդյունքներով վարչապետն առաջարկել է շարունակել քննարկումները ՀՀ կառավարության ոլորտային պատասխանատուների հետ՝ համագործակցության հնարավորությունները հստակեցնելու նպատակով:

Пашинян принял возглавляемую вице-президентом компанию Boeing делегацию
Премьер-министр Никол Пашинян принял вице-президента компании Boeing Ричарда Муэхленбека, директора по маркетингу корпорации Алема Вали и руководителя по финансированию самолетов Мгера Папяна.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, касающиеся возможностей сотрудничества в сфере авиасообщения.
Премьер-министр приветствовал визит возглавляемой Ричардом Муэхленбеком делегации в Армению и отметил, что правительство Республики Армения заинтересовано во взаимовыгодном сотрудничестве с компанией Boeing. Никол Пашинян подчеркнул важность развития сферы авиасообщения в нашей стране, добавив, что эта сфера находится в центре внимания правительства.
Представители руководства компании Boeing коснулись возможной деятельности в нашей стране и направлений сотрудничества, в том числе возможностей авиационного рынка.
По итогам встречи премьер-министр предложил продолжить обсуждения с руководителями отраслевых структур правительства Республики Армения с целью уточнения возможностей сотрудничества.