Վարչապետն ԱԱԾ ղեկավար կազմին է ներկայացրել ԱԱԾ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ազգային անվտանգության ծառայության ղեկավար կազմին է ներկայացրել ԱԱԾ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Էդուարդ Մարտիրոսյաին:
«Ինչպես արդեն ասել եմ, ես որոշում եմ կայացրել Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ Էդուարդ Մարտիրոսյանին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող նշանակելու վերաբերյալ: Դուք բոլորդ գիտեք, բայց կարծում եմ նաև հանրության համար պետք է արձանագրեմ, որ պարոն Մարտիրոսյանը, ըստ էության, իր ողջ աշխատանքային գործունեությունը ծավալել է Ազգային անվտանգության ծառայությունում: Սա շատ կարևոր արձանագրում է:
Ընդհանուր առմամբ, ինչպես նախկինում, հիմա էլ կարող եմ ասել, որ շատ կարևոր եմ համարում ընթացիկ ժամանակաշրջանում և ընդհանրապես Հայաստանի Հանրապետությունում ինստիտուտների կայացումը և կարծում եմ, որ Ազգային անվտանգության ծառայություննյ իրապես կայացած ինստիտուտ է: Բայց ինչպես գիտեք, մենք պայմանավորվել ենք, որ մեր հավակնությունները գնալով ավելի մեծանալու են և որքան էլ մեր որևէ կառույց կայացած է, մեր հիմնական խնդիրը պետք է լինի նրա պրոֆեսիոնալ մակարդակի շարունակական բարձրացումը, ինչն ամենևին չի նշանակում, թե նրա պրոֆեսիոնալ մակարդակը որևէ կերպ ցածր է:
Ես միշտ ասում եմ, որ սկսած վարչապետից և ավարտած հանրակրթական դպրոցի ուսուցիչով, բոլորի ամենօրյա խնդիրը պետք է լինի հետևյալը. ամեն յուրաքանչյուր հաջորդ օր մեզնից յուրաքանչյուրը պետք է ունենա ինտելեկտուալ և պրոֆեսիոնալ ավելի բարձր մակարդակ, քան նախորդ օրը, որովհետև, իմ կարծիքով, դա է առաջընթացի գրավականը: Շնորհավորում եմ Ձեզ ևս մեկ անգամ այս պատասխանատու պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ»,- նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Էդուարդ Մարտիրոսյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին վստահության համար և նշել, որ իր համար մեծ պատիվ է ղեկավարել մի կառույց, որտեղ 20 և ավելի տարիներ ծառայել է: «Ես Ձեզ հավաստիացնում եմ, որ Ազգային անվտանգության ծառայության մարմիններն օժտված են բարձր պրոֆեսիոնալիզմով, փորձառու ծառայողներով և հայրենիքին նվիրված անձանցով: Մենք կներդնենք բոլոր ջանքեր, որպեսզի ապահովենք մեր երկրի կայունությունը, ժողովրդի բարօրությունը, Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության անվտանգության ապահովումը և մեր ազգի միասնությունը»,- ասել է Էդուարդ Մարտիրոսյանը:

Премьер-министр представил руководящему составу СНБ временно исполняющего обязанности директора СНБ
Премьер-министр Никол Пашинян представил руководящему составу Службы национальной безопасности временно исполняющего обязанности директора СНБ Эдуарда Мартиросяна.
“Как я уже говорил, я принял решение назначить заместителя директора Службы национальной безопасности Эдуарда Мартиросяна временно исполняющим обязанности директора Службы национальной безопасности. Вы все знаете, но думаю, однако я должен также сказать это для общественности, что г-н Мартиросян фактически всю свою трудовую деятельность провел в Службе национальной безопасности. Это очень важная констатация.
В целом, как раньше, так и сейчас я могу сказать, что считаю очень важным за текущий период и вообще в Республике Армения становление институтов, и думаю, что Служба национальной безопасности является действительно состоявшимся институтом. Однако, как вы знаете, мы договорились, что наши амбиции будут расти, и независимо от того, насколько хорошо состоялась структура, наша главная задача должна состоять в том, чтобы постоянно повышать ее профессиональный уровень, что отнюдь не означает, что ее профессиональный уровень каким-либо образом является низким.
Я всегда говорю, что начиная с премьер-министра и заканчивая учителем в средней школе, ежедневной задачей каждого должно быть следующее: в каждый следующий день каждый из нас должен иметь более высокий интеллектуальный и профессиональный уровень, чем в предыдущий день, потому что, по моему убеждению, это залог прогресса. Еще раз поздравляю Вас с принятием этой ответственной должности”, - отметил Никол Пашинян.
Эдуард Мартиросян поблагодарил премьер-министра за оказанное доверие и отметил, что для него большая честь руководить структурой, в которой он служил 20 и более лет. “Уверяю вас, что в органах Службы национальной безопасности служат высокопрофессиональные, опытные и преданные родине сотрудники. Мы вложим всевозможные усилия для обеспечения стабильности нашей страны, благополучия нашего народа, безопасности Республики Армения и Республики Арцах и единства нашего народа”, - сказал Эдуард Мартиросян.