Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է ստանում Վլադիմիր Պուտինից, Դոնալդ Թրամփից, Լի Քեցյանից և այլ երկրների գործընկերներից
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 28-ամյակի առթիվ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է ստանում օտարերկրյա պետությունների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներից:
Անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: Ուղերձում ասված է.
Անկեղծորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ազգային տոնի՝ Հայաստանի Հանրապետության անկախության օրվա կապակցությամբ:
Գոհունակությամբ եմ ընդծում ռուս-հայկական հարաբերությունների բարեկամական, դաշնակցային բնույթը: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք էլ ավելի ամրապնդել երկկողմ կառուցողական համագործակցությունը քաղաքական, առևտրատնտեսական, հումանիտար և այլ ոլորտներում, ինչպես նաև ընդլայնել գործընկերային փոխգործակցությունը Եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակում: Դա, անկասկած, համապատասխանում է մեր եղբայրական ժողովուրդների շահերին, համահունչ է կովկասյան տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության ապահովմանը:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ բարեկեցություն և բարգավաճում»:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը: Ուղերձում նշված է.
Ամերիկյան ժողովրդի անունից շնորհավորում եմ Ձեզ և հայ ժողովրդին Հայաստանի Անկախության 28-րդ տարեդարձի առթիվ։
Միացյալ Նահանգները ողջունում է մեր երկրների սերտ համագործակցությունը և ժողովրդավարական ու տնտեսական բարեփոխումներին միտված Ձեր կառավարության հանձնառությունը։ Մենք զորավիգ ենք իրավունքի գերակայությունը հարգող կոռուպցիայից զերծ ժողովրդավարական երկրում ապրելու հայ ժողովրդի ցանկությանը, որն արտահայտվեց անցած տարի Հայաստանով մեկ տեղի ունեցած խաղաղ գործողությունների ընթացքում։ Մենք ողջունում ենք Մինսկի խմբի գործընթացի շրջանակում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը խաղաղ ու տևական լուծում գտնելու հարցում Ձեր անձնական ներգրավվածությունը։
Լիահույս եմ, որ մեր երկու երկրների միջև արդեն իսկ առկա գործընկերությունը առաջիկա տարիներին նոր թափ կստանա։ Ընդունեք իմ շնորհավորանքներն ու լավագույն մաղթանքներն այս կարևոր տոնի առթիվ»։
Անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Պետխորհրդի վարչապետ Լի Քեցիանը: Ուղերձում ասված է.
«Ձերդ Գերազանցություն պարոն վարչապետ,
Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության և ժողովրդի, ինչպես նաև անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում և բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և ի դեմս Ձեզ՝ բարեկամ հայ ժողովրդին։
Վերջին տարիներին չին-հայկական բարեկամական համագործակցության հարաբերություններն անշեղորեն զարգանում են, պահպանվում են բարձր մակարդակի սերտ շփումներ և կապեր, ձեռքբերումներ արձանագրվում «Մեկ գոտի, մեկ ճանապարհ» նախաձեռնության համատեղ իրականացման շրջանակում։ Ընթացիկ տարվա մայիսին կայացած մեր հանդիպումը նոր թափ հաղորդեց երկկողմ հարաբերություններին և թույլ տվեց լայն փոխըմբռնում ձեռք բերել պրակտիկ համագործակցության հետագա զարգացման ուղղությամբ։ Պատրաստակամ եմ Ձեզ հետ միասնական ջանքեր գործադրել երկու երկրների փոխշահավետ համագործակցությունը նոր մակարդակի բարձրացնելու նպատակով։
Մաղթում եմ Հայաստանի Հանրապետությանը բարգավաճում, իսկ հայ ժողովրդին՝ խաղաղություն և երջանկություն։
Ցանկանում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք»։
Անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն: Ուղերձում ասված է.
ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Վստահ եմ, որ բելառուսա-հայկական համագործակցությունը, հիմնված մեր ժողովուրդների միջև փոխադարձ վստահության, հարգանքի և բարեկամության վրա, կշարունակի անշեղորեն զարգանալ և կատարելագործվել:
սրտանց մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, հաջողություններ պետական պատասխանատու գործունեության մեջ, իսկ եղբայրական Հայաստանի քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:
Անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը: Ուղերձում ասված է.
ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և լավագույն բարեմաղթանքներս Հայաստանի Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ:
Վստահ եմ, որ Թուրքմենստանի և Հայաստանի միջև ավանդական բարեկամական հարաբերությունները, որոնք հիմնված են հավասարության, փոխադարձ ըմբռնման և վստահության վրա, կշարունակեն զարգանալ ի բարօրություն մեր ժողովուրդների:
Օգտվելով այս հաճելի հնարավորությունից՝ անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բարեկեցություն, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն, հետագա առաջընթաց և բարգավաճում»:
Անկախության օրվա առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովը: Ուղերձում ասված է.
«Հարգարժան Նիկոլ Վովայի
Ղրղզստանի Հանրապետության ժողովրդի և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդին Անկախության օրվա առթիվ:
Իմ խորին վստահությունն եմ հայտնում, որ Ղրղզստանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև համագործակցությունը, հիմնված փոխադարձ վստահության և աջակցության վրա, կշարունակի զարգանալ ի շահ երկու ժողովուրդների բարգավաճման:
Տոնական այս օրվա կապակցությամբ մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր ընտանիքին քաջառողջություն, երջանկություն, հաջողություններ Ձեր աշխատանքում, իսկ հայ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:
Անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության վարչապետ Մուստաֆա Մադբուլին: Ուղերձում ասված է.
Եգիպտոսի ժողովրդի, կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Անկախության օրվա առթիվ:
Հուսով եմ, որ Եգիպտոսի և Հայաստանի միջև առկա ավանդական գերազանց հարաբերություններն առավել կամրապնդվեն և կզարգանան՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձերդ Գերազանցությանը նորանոր հաջողություններ Ձեր պաշտոնում, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ հարատև առաջընթաց և բարեկեցություն:
Ընդունեք, խնդրեմ, Ձերդ Գերազանցություն, խորին հարգանքներիս հավաստիքը»:
Անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների փոխնախագահ, վարչապետ և Դուբայի կառավարիչ Շեյխ Մուհամմադ բին Ռաշիդ Ալ-Մաքթումը: Ուղերձում նշված է.
«Օգտվելով Ձեր երկրի Ազգային տոնի առիթից՝ պատիվ ունեմ հղելու Ձերդ Գերազանցությանը և բարեկամ Ձեր ժողովրդին ամենաջերմ շնորհավորանքներս։
Մաղթում եմ Ձերդ գերազանցությանը քաջառողջություն, իսկ բարեկամ Ձեր ժողովրդին՝ բարեկեցություն և երջանկություն։
Ընդունեք խնդրեմ անկեղծ շնորհավորանքներս և հարգանքներիս հավաստիքը»:
Անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ոկրաինայի վարչապետ Ալեքսեյ Գոնչարուկը: Ուղերձում նշված է.
«Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքները Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Համոզված եմ, որ Ուկրաինայի և Հայաստանի Հանրապետության միջև հարաբերությունները զգալի ներուժ ունեն փոխշահավետ համագործակցության հետագա զարգացման համար, մասնավորապես, առևտրատնտեսական ոլորտում:
Այս համատեքստում կարևոր նշանակություն ունի հայ-ուկրաինական տնտեսական համագործակցության հարցերով համատեղ Միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքի վերականգնումը:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի գործընկեր, քաջառողջություն, բարեկեցություն և հետագա հաջողություններ բարեփոխումների իրականացման գործում՝ ի շահ հայ ժողովրդի»:
Անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնակատար Վալերի Սեմերիկովը: Ուղերձում ասված է.
խնդրում եմ ընդունել ամենաջերմ և անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանի Հանրապետության Անկախության տոնի առիթով։
Ձեր անմիջական ղեկավարությամբ Հայաստանի կառավարությունը շարունակում է սոցիալ-տնտեսական համակարգի բարեփոխման և երկրի սոցիալական կյանքի բարելավման ուղղությամբ նպատակաուղղված և հետևողական աշխատանքը։ Ձեռնարկվող ջանքերի վերջնական նպատակն է ժողովրդի կենսամակարդակի նշանակալի բարձրացումը, քաղաքական կյանքի հետագա ժողովրդավարացումը, միջազգային ասպարեզում երկրի հեղինակության ամրապնդումը։
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունում բարձր են գնահատում Ձեր պատրաստակամությունը՝ աջակցելու ՀԱՊԿ-ի կատարելագործմանը, քննարկելու և լուծելու առկա կամ առաջացող խնդիրները դաշնակցային մթնոլորտում։
այս նշանակալի օրվա կապակցությամբ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարեկեցություն և նորանոր մեծ հաջողություններ Ձեր պատասխանատու աշխատանքում՝ ի բարօրություն Հայաստանի և նրա ժողովրդի»։
Անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Եվրասիական զարգացման բանկի վարչության նախագահ Անդրեյ Բելյանինովը, որում նշված է.
«Մեծարգո Նիկոլ Վովայի,
ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Սրտանց մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, երջանկություն, բարեկեցություն և նոր հաջողություններ Ձեր գործունեության մեջ՝ ի բարօրություն Հայաստանի»:
Անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի գլխավոր քարտուղար Դմիտրի Կոբիցկին: Ուղերձում նշված է.
ԱՊՀ անդամ պետությունների Միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի անունից ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներ Հայաստանի ազգային տոնի՝ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Սեպտեմբերի 21-ը կարևոր օր է ձեր երկրի պատմության մեջ: 1991 թվականին հենց այս օրը Հայաստանի Գերագույն խորհրդի որոշմամբ կողմից անցկացվեց ԽՍՀՄ կազմից դուրս գալու և Հայաստանի Հանրապետության անկախ պետություն ստեղծելու մասին հանրաքվեն: Այսօր հանրապետությունը նշանակալի հաջողությունների է հասել քաղաքական, տնտեսական և սոցիալական ոլորտներում, վաստակել է բարձր հեղինակություն միջազգային ասպարեզում:
Մաղթում եմ Ձեզ՝ կարկառուն պետական և քաղաքական գործչին, քաջառողջություն, երջանկություն, խաղաղություն, անսպառ էներգիա և նորանոր հաջողություններ Ձեր ազնիվ (առաքինի) գործունեության մեջ՝ հանուն Հայաստանի Հանրապետության բարգավաճման և բարեկեցության»:
Անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի հայ համայնքի պետական ներկայացուցիչ Վարդգես Մահտեսյանը: Ուղերձում նշված է.
«Հարգարժան պարոն վարչապետ,
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 28-րդ տարեդարձի ուրախ առիթով իմ ու կիպրահայության անունից սրտագին շնորհավորանքներս եմ հղում Ձեզ ու Հայաստանի կառավարությանը:
Հուսով եմ, որ հաջորդ տարիները մեր Հայրենիքի, Լեռնային Ղարաբաղի ու համայն հայության համար կլինեն անկյունադարձային ու արդյունավետ՝ թե՛ տնտեսական և թե՛ քաղաքական առումներով:
Հավատում եմ նաև, որ միասնական ու համառ աշխատանքով կկարողանանք հաղթահարել բոլոր դժվարությունները և կերտել նոր ու փայլուն ապագա հաջորդ սերունդների համար»:

Пашинян получает поздравительные послания от Путина, Трампа, Ли Кэцяна и коллег из других государств
По случаю Дня независимости Республики Армения премьер-министр Никол Пашинян получает поздравительные послания от лидеров иностранных государств и руководителей международных организаций.
По случаю Дня независимости Республики Армения поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну направил президент Российской Федерации Владимир Путин. В послании, в частности, говорится:
"Уважаемый Никол Владимирович,
Искренне поздравляю Вас с национальным праздником - Днем независимости Республики Армения.
С удовлетворением отмечаю дружественный, союзнический характер российско-армянских отношений. Убежден, что совместными усилиями мы сможем еще более укрепить конструктивное двустороннее сотрудничество в политической, торгово-экономической, гуманитарной и других сферах, а также расширить партнерское взаимодействие в рамках евразийских интеграционных процессов.
Это, несомненно, отвечает интересам наших братских народов, идет в русле обеспечения стабильности и безопасности в Закавказском регионе.
Желаю Вам, уважаемый Никол Владимирович, крепкого здоровья и успехов, а всем гражданам Армении - благополучия и процветания".
Президент США Дональд Трамп направил поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну по случаю Дня независимости. В послании говорится:
От имени американского народа хочу поздравить Вас и народ Армении с 28-й годовщиной Независимости Республики Армения.
Соединенные Штаты приветствуют тесное сотрудничество между нашими странами и приверженность Вашего правительства демократическим и экономическим реформам. Мы решительно поддерживаем стремление армянского народа, выраженное в ходе прошлогодних мирных событий на всей территории Армении, жить в демократической стране, которая уважает верховенство закона и свободна от коррупции. Мы приветствуем Ваше личное участие в поиске мирного и прочного урегулирования нагорно-карабахского конфликта в рамках Минской группы ОБСЕ.
Надеюсь на дальнейшее развитие партнерских отношений между нашими двумя странами. Примите мои поздравления и наилучшие пожелания по случаю этого важного праздника".
Премьер Государственного совета Китайской Народной Республики Ли Кэцян направил поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну по случаю Дня независимости. В послании говорится:
"Ваше Превосходительство господин премьер-министр,
По случаю Дня Независимости Республики Армения от имени правительства и народа Китайской Народной Республики и от себя лично шлю Вам и в Вашем лице дружественному народу Республики Армения сердечные поздравления и наилучшие пожелания.
В последние годы китайско-армянские отношения дружественного сотрудничества непрерывно развиваются, поддерживаются тесные контакты и связи на высшем уровне, достигаются результаты в совместной реализации инициативы "Одного пояса и одного пути". Во время нашей встречи в мае сего года, мы пришли к широкой договоренности о дальнейшем развитии двусторонних отношений и практического сотрудничества. Готов с Вами прилагать дальнейшие усилия в целях поднятия взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами на новый уровень.
Желаю Республике Армения процветания, а её народу — мира и счастья.
Желаю Вам крепкого здоровья и всяческого благополучия".
По случаю Дня независимости премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание направил президент Республики Беларусь Александр Лукашенко. В послании говорится:
Примите искренние поздравления по случаю национального праздника Республики Армения - Дня Независимости.
Уверен, что белорусско-армянское сотрудничество, основанное на взаимном доверии, уважении и дружбе наших народов, будет неуклонно развиваться и совершенствоваться.
От души желаю Вам, уважаемый Никол Воваевич, крепкого здоровья, успехов в ответственной государственной деятельности, а всем гражданам братской Армении - мира и благополучия".
По случаю Дня независимости премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание направил президент Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов. В послании говорится:
Примите мои искренние поздравления и наилучшие пожелания в связи с Днем независимости Республики Армения.
Уверен, что традиционно дружественные отношения между Туркменистаном и Арменией, основанные на равенстве, взаимопонимании и доверии, будут и впредь развиваться на благо наших народов.
Пользуясь этим приятным случаем, искренне желаю Вам крепкого здоровья и благополучия, а дружественному народу Армении - мира, дальнейшего прогресса и процветания".
По случаю Дня независимости премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание направил президент Кыргызской Республики Сооронбай Жээнбеков. В послании говорится:
От имени народа Кыргызской Республики и от себя лично поздравляю Вас с Днем независимости Республики Армения.
Выражаю глубокую уверенность в том, что сотрудничество между Кыргызской Республикой и Республикой Армения, основанное на взаимном доверии и взаимной поддержке, будет и впредь развиваться на благо двух народов.
По случаю этого праздника желаю Вам и Вашей семье крепкого здоровья, счастья, успехов в Вашей работе, а армянскому народу - мира и процветания".
По случаю Дня независимости премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание направил премьер-министр Арабской Республики Египет Мустафа Мадбули. В послании говорится:
"Ваше превосходительство,
От имени народа и правительства Египта и от себя лично сердечно поздравляю Вас с Днем независимости Армении.
Надеюсь, что традиционно прекрасные отношения между Египтом и Арменией будут и впредь укрепляться и развиваться на благо наших двух народов.
Пользуясь случаем, желаю Вашему превосходительству дальнейших успехов на Вашем посту, а народу Армении - непрерывного прогресса и процветания.
Пожалуйста, примите, Ваше превосходительство, заверения в моем самом высоком уважении".
По случаю Дня независимости премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание направил премьер-министр и вице-президент Объединённых Арабских Эмиратов, эмир Дубая шейх Мохаммед ибн Рашид Аль-Мактум. В послании говорится:
"Пользуясь случаем национального праздника Вашей страны, имею честь направить самые теплые поздравления Вашему превосходительству и Вашему дружественному народу.
Желаю Вам крепкого здоровья, а Вашему дружественному народу - благополучия и счастья.
Пожалуйста, примите мои искренние поздравления и заверения в уважении".
По случаю Дня независимости премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание направил премьер-министр Украины Алексей Гончарук. В послании говорится:
"Примите искренние поздравления по случаю Дня независимости Республики Армения.
Убежден, что отношения между Украиной и Республикой Армения имеют значительный потенциал для дальнейшего развития взаимовыгодного сотрудничества, в частности, в торгово-экономической сфере.
В этом контексте важное значение имеет восстановление работы Совместной армяно-украинской межправительственной комиссия по вопросам экономического сотрудничества.
Желаю Вам, уважаемый коллега, крепкого здоровья, благополучия и дальнейших успехов в реализации реформ на благо армянского народа".
По случаю Дня независимости премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание направил и.о. генерального секретаря ОДКБ Валерий Семериков. В послании говорится:
Примите мои самые теплые и искренние поздравления по случаю Дня независимости Республики Армения.
Под Вашим непосредственным руководством правительство Армении продолжает целенаправленную и последовательную работу по реформированию социально-экономической системы и улучшению социальной жизни страны. Конечная цель прилагаемых усилий - значительное повышение уровня жизни народа, дальнейшая демократизация политической жизни и укрепление имиджа страны на международной арене.
В Организации Договора о коллективной безопасности высоко ценят Вашу готовность содействовать совершенствованию ОДКБ, обсуждать и решать существующие или возникающие проблемы в союзнической атмосфере.
Уважаемый Никол Воваевич,
По случаю этого знаменательного дня желаю Вам крепкого здоровья, благополучия и новых успехов в Вашей ответственной работе на благо Армении и ее народа".
По случаю Дня независимости премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание направил председатель правления Евразийского банка развития Андрей Бельянинов. В послании говорится:
"Глубокоуважаемый Никол Воваевич,
Примите сердечные поздравления по случаю Дня независимости Республики Армения.
От всей души желаю Вам здоровья, счастья, благополучия и новых успехов в Вашей деятельности на благо Армении".
По случаю Дня независимости премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание направил генеральный секретарь Межпарламентской ассамблеи СНГ Дмитрий Кобицкий. В послании говорится:
От имени Совета Межпарламентской ассамблеи государств-участников СНГ примите искренние поздравления по случаю национального праздника Армении - Дня независимости Республики Армения.
21 сентября - важный день в истории Вашей страны. В 1991 году, именно в этот день, решением Верховного совета Армении был проведен референдум о выходе из состава СССР и создании независимого государства Республика Армения. Сегодня Республика Армения добилась значительных успехов в политической, экономической и социальной сферах, заслужив высокую репутацию на международной арене.
Желаю Вам - выдающемуся общественному и политическому деятелю, крепкого здоровья, счастья, мира, неиссякаемой энергии и новых успехов в Вашей благородной деятельности во имя процветания и благополучия Республики Армения".
По случаю Дня независимости премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание направил государственный представитель армянской общины Кипра в Палате представителей Вардгес Махтесян. В послании говорится:
По случаю 28-й годовщины Независимости Республики Армения от имени армян Кипра и от себя лично сердечно поздравляю Вас и правительство Армении.
Надеюсь, что следующие годы станут поворотными для нашей Родины, Нагорного Карабаха и всех армян как в экономическом, так и в политическом плане.
Я также верю, что благодаря единой и упорной работе мы сможем преодолеть все трудности и создать новое и блестящее будущее для будущих поколений".