Ղարաբաղյան հակամարտությունը դեռևս անվտանգության սպառնալիքի աղբյուր է. ՀԱՊԿ գեներալ
Քանի դեռ ղարաբաղյան հակամարտությունը չի կարգավորվել, այդ հակամարտությունն անվտանգության շարունակական սպառնալիք է ՀԱՊԿ անդամ երկրների համար։ Այսօր Sputnik Արմենիա մուլտիմեդիոն մամուլի կենտրոնում կայացած առցանց ասուլիսի ժամանակ այդ մասին ասաց ՀԱՊԿ գեներալ–գնդապետ Անատոլի Սիդորովը։
Նրա խոսքով` հիմա կարգավորման քաղաքական գործընթացն ակտիվացել է, սակայն դեռ շատ անելիք կա լիարժեք հրադադարի համար։
«Եվ մինչև դա տեղի չունենա, ղարաբաղյան հակամարտությունը կմնա տարածաշրջանային անվտանգության սպառնալիքի հիմնական աղբյուրը», – ասաց Սիդորովը։

Карабахский конфликт остается основным источником угрозы региональной безопасности: Сидоров
Неурегулированность карабахского конфликта делает его источником перманентной угрозы безопасности для государств-членов Организации Договора о коллективной безопасности в кавказском регионе. Как передает Об этом во время онлайн пресс-конференции на мультимедийной площадке Sputnik Армения заявил начальник Объединенного штаба Организации Договора о коллективной безопасности генерал-полковник Анатолий Сидоров.
По словам Сидорова, сейчас политический процесс урегулирования активизировался, однако для полного прекращения огня многое предстоит сделать.
"И пока этого не произойдет, карабахский конфликт остается основным источником угрозы региональной безопасности", - сказал Сидоров.