Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է հրեական համայնքին Ռոշ Հաշանայի կապակցությամբ
Հայաստանի հրեական համայնքը Իսրայելում և աշխարհի տարբեր անկյուններում ապրող իրենց հավատակից եղբայրների ու քույրերի հետ միասին նշում է այս գեղեցիկ տոնը, որը խորհրդանշում է տարվա նորամուտն ու ներքին նորոգման սկիզբը։ Այս կապակցությամբ մաղթում եմ քաջառողջություն և հաջողություն բոլոր նախաձեռնություններում։
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ գոհունակությամբ հիշատակել Իսրայելում Հայաստանի դեսպանություն հիմնելու մասին որոշումը։ Այն վստահաբար նոր լիցք է հաղորդելու երկու պետությունների և մեր երկու ժողովուրդների միջև բարեկամությանը, որն ունի խոր պատմական արմատներ։
Ցանկանում եմ նաև ընգծել, որ Հայաստանի կառավարությունը մեծապես շահագրգռված է տեղի հրեական համայնքի ամրապնդմամբ և պատրաստակամ է ցուցաբերել ամենայն աջակցություն այդ հարցում։

Никол Пашинян поздравил еврейскую общину Армении по случаю праздника Рош ха-Шана
Еврейская община Армении вместе со своими братьями и сестрами, живущими в Израиле и по всему миру, празднуют этот прекрасный праздник, который символизирует начало нового года и внутреннего обновления. В связи с этим праздником желаю вам крепкого здоровья и успехов во всех начинаниях.
Пользуясь случаем, я хочу с удовлетворением упомянуть о решении открытия посольства Армении в Израиле. Это, безусловно, придаст новый импульс имеющей глубокие исторические корни дружбе между двумя государствами и нашими двумя народами.
Хочу также подчеркнуть, что правительство Армении глубоко заинтересовано в укреплении местной еврейской общины и готово оказать любую помощь в этом вопросе.