Նրա ընտանիքում դժբախտություն էր պատահել ավելի վաղ. Փաշինյանը՝ Լուկաշենկոյի վաղ մեկնելու մասին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է հոկտեմբերի 1-ին Երևանում կայացած ԵԱՏՄ Բարձրագույն խորհրդի նիստից հետո Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի՝ Հայաստանից մի փոքր ավելի վաղ մեկնելու պատճառը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հոկտեմբերի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովում Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ընթացքում պատասխանելով «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Միքայել Զոլյանի հարցին՝ Փաշինյանը նշել է, որ վաղ մեկնելու պատճառը ընտանիքում տեղի ունեցած դժբախտությունն էր:
«Ցավոք սրտի նրա ընտանիքում որոշակի դժբախտություն էր պատահել ավելի վաղ: Սգո միջոցառում կար, որին նա պետք է մասնակցեր, այդ պատճառով մի փոքր վաղ մեկնեց Հայաստանից»,- ասել է Փաշինյանը:
Նշենք, որ օրերս երկարատև հիվանդությունից հետո  90 տարեկան հասակում մահացել է Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի զոքանչը՝ Ելենա Ժելներովիչը:

К сожалению, в его семье ранее случалось горе: Пашинян сообщил причину, почему президент Беларуси рано покинул Ереван
Премьер-министр Армении Никол Пашинян назвал причину отъезда президента Беларуси Александра Лукашенко из Армении вскоре после заседания Высшего евразийского экономического совета в Ереване 1 октября. Как сообщает Арменпресс, в ответ на вопрос депутата НС Микаела Золяна, Пашинян сказал, что причиной раннего ухода было семейное событие.
''К сожалению, в его семье ранее случалось горе. Ему необходимо было присутствовать на траурном мероприятии, поэтому он покинул Армению немного раньше'', - сказал Пашинян.