Նիկոլ Փաշինյանը և Հայաստանում Իրանի դեսպանը քննարկել են երկկողմ գործակցությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վարչապետն իր գնահատանքն է հայտնել դեսպանի գործունեության ընթացքում հայ-իրանական հարաբերությունների զարգացման կապակցությամբ, ինչը դրսևորվել է երկկողմ բարձրաստիճան պաշտոնական փոխայցերով և Հայաստան-Իրան համագործակցության ամրապնդմամբ:
ՀՀ-ում Իրանի դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ վարչապետին գնահատականի համար և նշել, որ իր հետագա գործունեության ընթացքում շարունակելու է ջանքեր գործադրել Հայաստան-Իրան հարաբերությունների սերտացման ուղղությամբ: Նրա խոսքով՝ երկկողմ գործակցությունը կայուն զարգանում է, և դրան մեծապես նպաստել են ՀՀ վարչապետի պաշտոնական այցը Իրան և Իրանի նախագահի այցը Հայաստան, որոնց շրջանակում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ աշխատանքը դինամիկ ընթանում է:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել մի շարք ոլորտներում համատեղ ծրագրերի ընթացքի և անելիքների վերաբերյալ:

PM Receives Outgoing Iranian Ambassador
Prime Minister Nikol Pashinyan today received Iranian Ambassador to Armenia Seyed Kazem Sajjadi, who is completing his diplomatic mission in our country.
Nikol Pashinyan appreciated the Ambassador’s personal contribution to the development of the Armenian-Iranian relations as evidenced by reciprocated top-level visits and contacts between the two countries.
The Iranian diplomat thanked the Armenian Prime Minister for appreciating his tenure-long efforts, noting that he would continue to endeavor towards expanding Armenia-Iran relations all the way through his future activities. He stressed that the bilateral cooperation is developing dynamically, largely facilitated by Prime Minister Pashinyan’s official visit to Iran and the Iranian President’s recent visit to Armenia. He underscored that the agreements reached during the aforementioned meetings are being implemented successfully.