Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան հոկտեմբերի 15-ին պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան:
Դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո տեղի կունենա Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների առանձնազրույցը, այնուհետև՝ ընդլայնված կազմով հանդիպումը, որից հետո երկու երկրների վարչապետները ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Այցի ընթացքում Գեորգի Գախարիան հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Վրաստանի վարչապետը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդի հուհաշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Georgia Prime Minister Giorgi Gakharia to Arrive in Armenia on Official Visit
On October 15, 2019, Georgian Premier Giorgi Gakharia will arrive in Armenia on official visit at the invitation of RA Prime Minister Nikol Pashinyan.
After the official welcoming ceremony, the Armenian and Georgian Prime Minister will hold a private meeting, followed by the two government delegations’ extended meeting. Thereafter, the two heads of government will hold a joint press conference to sum up the outcome of their talks.
During his visit, the Georgian Prime Minister will also meet with President of Armenia Armen Sarkissian and His Holiness Garegin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians.
Giorgi Gakharia will visit Tsitsernakaberd, the Armenian Genocide Memorial, to pay tribute to the memory of the Genocide victims.