Խորվաթիայի խորհրդարանը վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը
Հոկտեմբերի 18-ին Խորվաթիայի խորհրդարանը միաձայն (115 կողմ և 4 բացակա) վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը՝ այն ներկայացնելով նախագահի ստորագրմանը։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան գրառման միջոցով հայտնել է ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը ստորագրվել է Բրյուսելում 2017թ. նոյեմբերի 24-ին:
Այսպիսով, համաձայանագիրը վավերացրել են Հայաստանը, Բուլղարիան, Դանիան, Էստոնիան, ՄԹ-ն, Հունգարիան, Լիտվան, Լատվիան, Լյուքսեմբուրգը, Մալթան, Լեհաստանը, Ռումինիան, Ֆինլանդիան, Իտալիան:

Парламент Хорватии ратифицировал Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и ЕС
18 октября  парламент Хорватии единогласно ратифицировал Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и ЕС, представив его на подпись президенту.
Об этом сообщила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян в своем посте в Facebook.
Напомним, что соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и ЕС было подписано в Брюсселе 24 ноября 2017 года.
Соглашение ратифицировали Армения, Болгария, Дания, Эстония, Великобритания, Венгрия, Литва, Латвия, Люксембург, Мальта, Польша, Румыния, Финляндия, Италия.