Խորվաթիայի խորհրդարանը վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը
Հոկտեմբերի 18-ին Խորվաթիայի խորհրդարանը միաձայն (115 կողմ և 4 բացակա) վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը՝ այն ներկայացնելով նախագահի ստորագրմանը։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան գրառման միջոցով հայտնել է ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը ստորագրվել է Բրյուսելում 2017թ. նոյեմբերի 24-ին:
Այսպիսով, համաձայանագիրը վավերացրել են Հայաստանը, Բուլղարիան, Դանիան, Էստոնիան, ՄԹ-ն, Հունգարիան, Լիտվան, Լատվիան, Լյուքսեմբուրգը, Մալթան, Լեհաստանը, Ռումինիան, Ֆինլանդիան, Իտալիան:

Croatia Ratifies EU-Armenia Agreement
The Croatian parliament on Friday ratified the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) between the European Union and Armenia.
The document received a unanimous support by all the 115 legislators attending the session (4 in absentia), Anna Naghdalyan, the Foreign Ministry’s spokesperson, said on Facebook.
The agreement, signed at the EU Eastern Partnership’s December 2017 summit in Brussels (Belgium), has been so far ratified by Bulgaria, Denmark, Estonia, United Kingdom, Hungary, Lithuania, Latvia, Luxembourg, Malta, Poland, Romania, Finland and Italy. The National Assembly of Armenia ratified the deal on April 11, 2018.