ԵԱ. Հայաստանի թիմերի հաղթանակները
Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ընթացող շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության 6-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը 3։1 հաշվով ուժեղ է գտնվել Սլովենիայի թիմից, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։
Հաղթանակի են հասել Գաբրիել Սարգսյանը և Հայկ Մարտիրոսյանը, իսկ Լևոն Արոնյանը և Հրանտ Մելքումյանը խաղաղ ելքով են ավարտել իրենց պարտիաները։
Հայաստանի հավաքականն ունի 9 միավոր և Ուկրաինայի ու Անգլիայի հետ բաժանում է 3-5-րդ տեղերը: Առաջատար Ռուսաստանը հավաքել է 11 միավոր, իսկ երկրորդ տեղում գտնվող Գերմանիան՝ 10:
Կանանց Հայաստանի հավաքականը 2.5:1.5 հաշվով հաղթել է Լատվիային: Էլինա Դանիելյանն ու Մարիա Գևորգյանը հաղթանակներ են տարել, Լիլիթ Մկրտչյանը ոչ-ոքի է խաղացել, իսկ Սիրանուշ Ղուկասյանը պարտվել է։
Կանանց Հայաստանի թիմն 8 միավորով բաժանում է 4-8-րդ տեղերը:
Հոկտեմբերի 31-ին կայանալիք 7-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը կմրցի Անգլիայի հետ, իսկ կանանց թիմն ուժերը կչափի Սերբիայի հետ:

ЧЕ: победы команд Армении в шестом туре
В 6-м туре проходящего в грузинском городе Батуми командного чемпионата Европы по шахматам сборная Армении оказалась сильнее команды Словении со счетом 3:1. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Победы одержали Габриэль Саргсян и Айк Мартиросян, а Левон Аронян и Грант Мелкумян завершили свои партии вничью.
Сборная Армении заработала 9 очков и делит 3-5-е места с Украиной и Англией. Лидер Россия набрала 11 очков, а Германия занимает 2-е место с 10-ю очками.
Женская сборная Армении одержала победу над Латвией со счетом 2.5:1.5. Элина Даниелян и Мария Геворгян одержали победы, Лилит Мкртчян сыграла вничью, а Сирануш Гукасян потерпела поражение.
Женская команда Армении делит 4-8-е места с 8-ю очками.
В 7-м туре, который состоится 31-го октября, сборная Армении встретится с Англией, а женская команда - с Сербией.