Վարչապետը տիկնոջ հետ ներկա է գտնվել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Յուրի Դավթյանի 90-ամյակին նվիրված հոբելյանական երեկոյին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանն այսօր Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում ներկա են գտնվել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, դիրիժոր Յուրի Դավթյանի 90-ամյակին նվիրված հոբելյանական երեկոյին:
Հոբելյանական համերգին մասնակցում էին Հայաստանի օպերայի և բալետի թատրոնի մեներգիչները, բալետի մենակատարները, սիմֆոնիկ նվագախումբը և երգչախումբը: Համերգային ծրագրում ներկայացվել են Մ. Գլինկայի, Ջ. Վերդիի, Ժ. Օֆենբախի, Լ. Մինկուսի, Ժ. Բիզեի, Ջ. Պուչչինիի, Պ. Մասկանիի, Ֆ. Չիլեայի, Ֆ. Լեհարի, Մ. Ռավելի ստեղծագործությունները՝ Յուրի Դավթյանի, Կոնստանտին Օրբելյանի, Հարություն Արզումանյանի, Աթանես Առաքելյանի և Հայկ Դավթյանի դիրիժորությամբ:

Пашинян вместе с супругой присутствовал на юбилейном вечере, посвященном 90-летию Юрия Давтяна фотографии
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и госпожа Анна Акопян 31 октября в Национальном академическом театре оперы и балета имени А.Спендиаряна присутствовали на юбилейном вечере, посвященном 90-летию Народного артиста Республики Армения, дирижера Юрия Давтяна.
В юбилейном концерте приняли участие солисты Национального академического театра оперы и балета имени А.Спендиаряна, солисты балета, симфонический оркестр и хор. В рамках концертной программы были представлены произведения М. Глинки, Дж. Верди, Ж. Оффенбаха, Л. Минкуса, Ж. Бизе, Дж. Пуччини, П. Масканьи, Ф. Чилеа, Ф. Легара, М. Равеля под управлением Юрия Давтяна, Константина Орбеляна, Арутюна Арзуманяна, Атанеса Аракеляна и Айка Давтяна.