Լարսը փակ է բեռնատարների և բաց մարդատար ավտոմեքենաների համար
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 3-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների և բաց մարդատար ավտոմեքենաների համար:
Վանաձոր-Ալավերդի-Բագրատաշեն ավտոճանապարհին կատարվում են շինարարական աշխատանքներ, ինչի հետևանքով ճանապարհահատվածը բեռնատարների համար փակ է: Սահմանվել է Դիլիջան-Նոյեմբերյան-Բագրատաշեն այլընտրանքային ավտոճանապարհը։

Larsi Highway is Closed for Trucks and Open for Passenger Cars
According to the information received from the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia Stepantsminda-Larsi highway is closed for trucks and open for passenger cars.
According to the information received from the Ministry of Emergency Situations of the Russian Federation, Republic of North Ossetia, there are 250 accumulated cars on the Russian part.
Construction works are underway on Vanadzor-Alaverdi-Bagratashen highway, as a result of which the above-mentioned section of the road is closed for trucks. The Dilijan-Noyemberyan-Bagratashen alternative highway has been established: