ԱԳ նախարար Մնացականյանը ստորագրեց Շվեդիայի և ՀՀ միջև համագործակցության զարգացման վերաբերյալ համաձայնագիրը
Ստոկհոլմ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում նոյեմբերի 6-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպեց Շվեդիայի միջազգային համագործակցության զարգացման գործակալության (SIDA) գլխավոր տնօրեն Կարին Ջամթինին, որի հետ ստորագրեց Sida-ի կողմից ներկայացված Շվեդիայի և ՀՀ միջև համագործակցության զարգացման վերաբերյալ համաձայնագիրը:
Երկուստեք համոզմունք հայտնվեց, որ համաձայնագրի ստորագրումն անկասկած նոր էջ կբացի հայ-շվեդական փոխհարաբերություններում և կնպաստի Հայաստանում ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդմանը, ինչպես նաև համագործակցությանը բազմաթիվ այլ ոլորտներում:

Foreign Minister Mnatsakanyan Signed an Agreement on the Development of Cooperation Between Sweden and Armenia
On November 6, during his working visit to Stockholm, Minister of Foreign Affairs of Armenia, Zohrab Mnatsakanyan, met with the Director-General of Swedish International Development Cooperation Agency (SIDA), Carin Jämtin, with whom an agreement on the development of cooperation between Sweden and Armenia presented by Sida was signed.
Both sides expressed confidence that the signing of the agreement will open a new page in Armenian-Swedish relations and promote the strengthening of democratic institutions in Armenia, as well as cooperation in many other areas.