Բակո Սահակյանը հանդիպել է Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 9-ին Բրյուսել քաղաքում հանդիպում է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են հայրենիք-սփյուռք, եկեղեցի-հասարակություն փոխհարաբերություններին, Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության դերը սփյուռքում հայապահպանության, հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման և Արցախին մշտապես սատարելու գործում:

Президент Республики Арцах встретился в Брюсселе с Католикосом Арамом Первым
Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился 9 ноября в Брюсселе с Католикосом Великого Дома Киликийского Арамом Первым. Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
«Был обсужден ряд вопросов, касающихся связей между Родиной и Диаспорой, церковью и обществом, а также внутренней и внешней политики Арцаха», - отмечается в сообщении.
Президент Саакян высоко оценил роль Великого Дома Киликийского в деле сохранения армянства в Диаспоре, укрепления связей с Родиной и постоянного содействия Арцаху.