Բակո Սահակյանը հանդիպել է Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 9-ին Բրյուսել քաղաքում հանդիպում է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են հայրենիք-սփյուռք, եկեղեցի-հասարակություն փոխհարաբերություններին, Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության դերը սփյուռքում հայապահպանության, հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման և Արցախին մշտապես սատարելու գործում:

Artsakh President Bako Sahakyan met on Saturday in Brussels with the Catholicos of the Great House of Cilicia, Aram I, Artsakh president’s press service reported.
A number of issues were discussed regarding the relations between the Homeland and the Diaspora, the church and society, as well as the internal and foreign policies of Artsakh, the source noted.
President Sahakyan praised the role of the Great House of Cilicia in preserving the Armenians in the Diaspora, strengthening ties with the homeland and constant aid to Artsakh.