Իրանում տեղի ունեցող գործընթացները կարևոր նշանակություն ունեն Հայաստանի համար. ՌԴ դեսպան
Հայաստանի համար Իրանը կարևոր գործընկեր է, և Իրանում տեղի ունեցող գործընթացները կարևոր նշանակություն ունեն Հայաստանի համար: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, փոխանցում է news.am-ը:
Նա հավելեց, որ Ռուսաստանն ըմբռնումով է մոտենում Հայաստանի և Իրանի հարաբերությունների զարգացմանը: «Կարևոր է, որ Հայաստանն իր տարրն է ներդնում մեր ինտեգրացիոն գործընթացում»,- հավելեց դեսպանը՝ հիշեցնելով Երևանում ԵՏՄ Բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստին Իրանի նախագահի մասնակցությունը: Նրա խոսքով՝ դա կարևոր քաղաքական և տնտեսական նշանակություն ունի:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերին Երևանում ԵՏՄ Բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստին մասնակցում էր նաև Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին:

Посол РФ: Процессы в Иране имеют важное значение для Армении
Для Армении отношения с Ираном - это отношения с очень важным партнером, и то, что происходит в Иране, очень важно для Армении. Об этом заявил чрезвычайный и полномочный посол России в Армении Сергей Копыркин в беседе с журналистами, передает News.am.
Он добавил, что Россия с полным пониманием относится к тому, что Армения развивает свои отношения с Ираном и ищет новые возможности взаимодействия. «Важно, что Армения привносит свой элемент в нашем общем интеграционном процессе», - добавил посол, напомнив об участии президента Ирана в заседании Высшего экономического совета ЕАЭС в Ереване. По его словам, это имеет важное политическое и экономическое значение.
Напомним, что в октябре в заседании Высшего экономического совета ЕАЭС в Ереване принял участие и президент Ирана Хасан Роухани.