Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռումինիայի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կլաուս Վերներ Յոհաննիսին՝ Ռումինիայի նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
«Հայաստանը կարևորում է Ռումինիայի հետ փոխադարձ վստահության և նույնական արժեքների վրա հիմնված բարեկամական հարաբերությունների շարունակական խորացումը: Հայաստանի և Ռումինիայի բարեկամությունը խարսխված է մեր ժողովուրդների պատմական և մշակութային, ինչպես նաև բարիդրացիական կապերի վրա»:
Նախագահ Սարգսյանը Ռումինիայի նախագահին մաղթել է ամենայն բարիք և նորանոր ձեռքբերումներ այդ պատասխանատու պաշտոնում:

Армен Саркисян направил поздравительное послание Президенту Румынии
Президент Республики Армен Саркисян направил поздравительное послание Клаусу Вернеру Йоханнису в связи с переизбранием на пост Президента Румынии.
В послании, в частности, сказано:
"Армения придаёт большое значение дальнейшему углублению основанных на взаимном доверии и схожих ценностях дружественных отношений с Румынией. Дружба Армении и Румынии зиждется на исторических и культурных, а также добрососедских связях наших народов".
Президент Саркисян пожелал Президенту Украины всяческих благ и всё новых достижений на этом ответственном посту.