Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին մասնակցել է Ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Նախագահը շնորհավորել է ոստիկաններին մասնագիտական տոնի առթիվ, պետական պարգևներ հանձնել մի խումբ ծառայողների:
«Ուզում եմ մեկ անգամ ևս արժևորել այն բարդ ու կարևոր ծառայությունը, այն ամենօրյա քրտնաջան ու անձնվեր աշխատանքը, որ իրականացնում եք դուք՝ պաշտպանելով մեր քաղաքացիների իրավունքներն ու ազատությունները, մարդու, հասարակության և պետության շահերը, հետևողական պայքար մղելով հանցագործությունների և իրավախախտումների դեմ: Դա իսկապես չափազանց կարևոր է մեր պետության և քաղաքացիների բնականոն գործունեության ապահովման համար»,- ընդգծել է իր ելույթում Նախագահ Սահակյանը՝ հավելելով, որ պետք է համառ աշխատանք տանել մասնագիտական ունակությունների շարունակական կատարելագործման և գործունեության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ:

Бако Саакян принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню служащего полиции
30 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню служащего полиции.
Президент поздравил полицейских с профессиональным праздником, вручив государственные награды группе служащих.
"Хочу вновь дать высокую оценку той сложной и важной службе, той каждодневной кропотливой и самоотверженной работе, которую вы осуществляете, защищая права и свободы наших граждан, интересы человека, общества и государства, предпринимая последовательные шаги в рамках борьбы против преступности и правонарушений. Это действительно крайне важно для обеспечения нормальной жизнедеятельности нашего государства и граждан", - подчеркнул в своем выступлении Президент Саакян, добавив, что необходимо вести системную работу с целью усовершенствования профессиональных навыков и повышения эффективности деятельности.