Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին մասնակցել է Ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Նախագահը շնորհավորել է ոստիկաններին մասնագիտական տոնի առթիվ, պետական պարգևներ հանձնել մի խումբ ծառայողների:
«Ուզում եմ մեկ անգամ ևս արժևորել այն բարդ ու կարևոր ծառայությունը, այն ամենօրյա քրտնաջան ու անձնվեր աշխատանքը, որ իրականացնում եք դուք՝ պաշտպանելով մեր քաղաքացիների իրավունքներն ու ազատությունները, մարդու, հասարակության և պետության շահերը, հետևողական պայքար մղելով հանցագործությունների և իրավախախտումների դեմ: Դա իսկապես չափազանց կարևոր է մեր պետության և քաղաքացիների բնականոն գործունեության ապահովման համար»,- ընդգծել է իր ելույթում Նախագահ Սահակյանը՝ հավելելով, որ պետք է համառ աշխատանք տանել մասնագիտական ունակությունների շարունակական կատարելագործման և գործունեության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ:

President Bako Sahakyan Participated in the Solemn Event Dedicated to the Police Officer Day
On November 30 Artsakh Republic President Bako Sahakyan participated in the solemn event dedicated to the Police Officer Day.
The President congratulated police officers on the professional holiday, handed in state awards to a group of servicemen.
"I rate high the complicated and important service, the everyday painstaking and devout work that you carry out while protecting the rights and freedoms of our citizens, interests of people, society and state by consistent struggle against crimes and violations of law. It is indeed crucial for our state and citizens", - underlined in his speech President Sahakyan, adding that steady work should be carried out towards continuing perfection of professional abilities and raising the efficiency of activities.