Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Բորիս Ջոնսոնին՝ խորհրդարանական ընտրություններում պահպանողական կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ։
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության անունից Ձեզ եմ հղում ամենաանկեղծ շնորհավորանքներս և բարեմաղթանքներս՝ ընտրություններում վստահ հաղթանակի և Միացյալ Թագավորության վարչապետի պաշտոնը վերստանձնելու կապակցությամբ: Մաղթում եմ արգասաբեր աշխատանք և նորանոր ձեռքբերումներ։
Ցանկանում եմ վերահաստատել Հայաստանի Հանրապետության կառավարության շահագրգռվածությունն ու հանձնառությունը Միացյալ Թագավորության հետ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցությունն ավելի խորացնելու հարցում։
Վստահ եմ, որ Հայաստանում ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման և օրենքի գերակայության հաստատման նպատակով իրականացվող բարեփոխումները, նոր հորիզոններ են բացում հայ-բրիտանական համագործակցության համար»,- ասված է վարչապետի ուղերձում։

Никол Пашинян направил поздравительное послание Борису Джонсону
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Борису Джонсону в связи с победой Консервативной партии на парламентских выборах. В послании, в частности, говорится:
"От имени правительства Республики Армения выражаю Вам самые искренние поздравления и наилучшие пожелания в связи с уверенной победой на выборах и Вашим переназначением на пост премьер-министра Соединенного Королевства. Желаю Вам плодотворной работы и новых достижений.
Хочу подтвердить заинтересованность и приверженность правительства Республики Армения углублению сотрудничества с Соединенным Королевством в представляющих взаимный интерес областях.
Уверен, что проводимые в Армении реформы, направленные на укрепление демократических институтов и установление верховенства закона, открывают новые горизонты для армяно-британского сотрудничества".