Կանադայի արևմտյան ափին միմյանց հաորդող երկու երկրաշարժ է գրանցվել
Կանադայի արևմտյան ափին երկուշաբթի միանգամից 2 երկրաշարժ է գրանցվել, այս մասին հաղորդում է ԱՄՆ օդերևութաբանական ծառայությունը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Առաջին` մոտ 5.7 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժը գրանցվել է տեղի ժամանակով 19:13-ին (երևանյան ժամով՝ 23:13): Ցնցումների էպիկենտրոնը Խաղաղ օվկիանոսում է՝ կանադական Պորտ Հարդի բնակավայրից մոտ 170 կմ հեռավորության վրա:
Ժամում երկրորդ երկրաշարժը, որի ուժգնությունը 6.0 բալ է եղել, գրանցվել է տեղի ժամանակով 19:49-ին: Էպիկենտրոնը եղել է Խաղաղ օվկիանոսում՝ կանադական Պորտ Հարդի բնակավայրից 175 կմ, իսկ արևմտյան խոշորագույն քաղաք Վանկուվերից 500 կմ հեռավորության վրա:

У западного побережья Канады произошло второе землетрясение
Второе за последний час землетрясение произошло около западного побережья Канады, его магнитуда составила 6,0, сообщает Геологическая служба США (USGS), передает РИА Новости.
Землетрясение было зафиксировано в 19.49 по времени UTC (22.49 мск). Эпицентр подземных толчков располагался в Тихом океане в 175 километрах к западу от канадского муниципалитета Порт-Харди и примерно в 500 километрах от крупнейшего на западе города - Ванкувера. Очаг залегал на глубине десяти километров.
В 19.13 по времени UTC (22.13 мск) в 170 километрах к западу от канадского муниципалитета Порт-Харди произошло землетрясение магнитудой 5,7. Очаг тоже залегал на глубине десяти километров.