Վարչապետն ընդունել է հայտնի աստղաֆիզիկոս Գարիկ Իսրայելյանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է հայ ականավոր աստղաֆիզիկոս, գիտության ու արվեստի միջազգային STARMUS (Stars and Music) փառատոնի հեղինակ և հիմնական կազմակերպիչ Գարիկ Իսրայելյանին:
Ողջունելով անվանի աստղաֆիզիկոսին՝ վարչապետը տպավորիչ է որակել նրա գիտական գործունեությունը և հույս հայտնել, որ նա իր հարուստ փորձով և կառավարության հետ համատեղ նախագծերի կյանքի կոչմամբ կնպաստի Հայաստանում գիտության զարգացմանը:
Գարիկ Իսրայելյանը շնորհակալություն է հայտնել Նիկոլ Փաշինյանին բարձր գնահատականի համար և պատրաստակամություն հայտնել՝ ակտիվ ներգրավվել մեր երկրում գիտության մասսայականացմանը միտված համատեղ նախաձեռնություններում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանում այս տարի նախատեսվող STARMUS 6-րդ փառատոնի շուրջ, որի նպատակը երաժշտության, արվեստի միջոցով երիտասարդների համար գիտությամբ զբաղվելը գրավիչ դարձնելն է: Վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը պատրաստ է հնարավորինս օժանդակել փառատոնի հավուր պատշաճի և բարձր մակարդակով անցկացմանը:
STARMUS փառատոնը միավորում է աշխարհահռչակ գիտնականների, տիեզերագնացների, երաժիշտների, Նոբելյան մրցանակի դափնեկիրների: Գարիկ Իսրայելյանը Կանարյան կղզիների Աստղաֆիզիկայի ինստիտուտի աստղաֆիզիկոս է:

Prime Minister Nikol Pashinyan received prominent Armenian astrophysicist, founder and chief organizer of STARMUS (Stars and Music) international science and art festival Garik Israelyan.
Greeting the renowned astrophysicist, the Premier described his scientific activities as quite impressive and expressed hope that he would help develop fundamental research in Armenia by imparting his long experience and implementing joint projects in cooperation with the Armenian Government.
Garik Israelyan thanked the Premier for appreciating his efforts and expressed willingness to actively engage in joint initiatives in a bid to popularize science in Armenia.
Views were exchanged on the 6th STARMUS festival to be held in Armenia this year, which is supposed to make science attractive for the youth through music and art. Prime Minister Pashinyan said the Government is prepared to support the organizers of the festival.
The STARMUS festival brings together world-famous scientists, astronauts, musicians, and Nobel Prize laureates from across the globe. Garik Israelyan is an astrophysicist at the Astrophysics Institute in Tenerife, Canary Islands.