Արքայազն Հարրիին շատ է տխրեցնում թագավորական պարտականությունները վայր դնելու որոշման հետևանքները
Արքայազն Հարրին հայտարարել է, որ իրեն շատ է տխրեցնում թագավորական ընտանիքից անկախ դառնալու մասին կնոջ հետ համատեղ որոշման հետևանքները, հայտնում է Sky News-ը:
«Մենք հույս ունեինք շարունակել ծառայել թագուհուն, Ազգերի համագործակցությանը, իմ ռազմական ասոցիացիաներին՝ չստանալով բյուջետային միջոցներ: Դժբախտաբար, պարզվեց դա անհնար է», - նշել է Հարրին Լոնդոնում բարեգործական միջոցառման ժամանակ:
«Մեգանի հետ ամուսնանալուց հետո մենք ուրախ էինք, որ գտնվում ենք այստեղ, որպեսզի ծառայենք: Այդ պատճառով ինձ շատ է տխրեցնում, որ այդ ամենը ավարտվում է այս կերպ», - նշել է Եղիզաբեթ II-ը թագուհու թոռը՝ հավելելով, որ ստեղծված իրավիճակում, սակայն, այլ տարբերակ չկա:

Принц Гарри расстроен тем, что его и супругу лишили королевских титулов
Британский принц Гарри заявил, что испытывает глубокую печаль из-за последствий совместного с супругой решения стать независимыми от королевской семьи. Об этом он рассказал 19 января на благотворительном мероприятии в Лондоне, сообщает Корреспондент со ссылкой на телеканал Sky News.
"Наша надежда заключалась в том, чтобы продолжать служить королеве, Содружеству наций, моим военным ассоциациям, но не получая бюджетных средств. К сожалению, это оказалось невозможным", − указал принц Гарри.
"Как только мы с Меган (Маркл) поженились, мы были рады, мы были полны надежд, мы находились здесь, чтобы служить. По этим причинам у меня вызывает большую печаль, что все это заканчивается подобным образом", − подчеркнул внук королевы Елизаветы II.