Վարչապետի մոտ քննարկվել են ներպետական և միջմարզային ուղևորափոխադրումների ոլորտի խնդիրները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են կանոնավոր ուղևորափոխադրումների ոլորտում առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման հնարավորությունները:
Պատասխանատուները մանրամասն անդրադարձել են ներպետական և միջմարզային տրանսպորտային համակարգի ներկայիս գործունեությանը, խնդիրներին: Դրանք վերաբերել են շահագործվող տրանսպորտի վիճակին, չվացուցակների բացակայությանը, անկանոն երթուղիների կազմակերպմանը, ավտոկայանների ոչ բարվոք վիճակին և այլն:
Քննարկման ընթացքում ներկայացվել են խնդիրների լուծման տարբեր առաջարկություններ և դիտարկումներ՝ հաշվի առնելով մի շարք հանգամանքներ: Արդյունքում՝ խորհրդակցության մասնակիցների ուշադրությանն են արժանացել ուղևորափոխադրումների ոլորտի կարգավորման մի քանի տարբերակներ:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է այս բնագավառում մատուցվող ծառայությունների համար հստակ չափորոշիչների ներդրումը և պատասխանատուներին հանձնարարել ուղևորափոխադրումների ոլորտում ներկայում առկա վիճակի շուրջ իրականացնել մանրամասն վերլուծություններ, քննարկված յուրաքանչյուր տարբերակի վերաբերյալ ներկայացնել գործողությունների ճանապարհային քարտեզ՝ քայլերի հստակ ժամանակացույցով:

В правительстве РА обсуждены существующие в сфере регулярных пассажирских перевозок проблемы
Премьер-министр Никол Пашинян провел совещание, в ходе которого были обсуждены существующие в сфере регулярных пассажирских перевозок проблемы и возможности их решения.
Ответственные лица подробно коснулись текущей деятельности и проблем внутри государственней и межобластной транспортной системы. Эти проблемы связаны с состоянием эксплуатируемого транспорта, отсутствием расписаний, организацией нерегулярных маршрутов, плохим состоянием автостанций и др.
В ходе обсуждения были представлены различные предложения для решения этих проблем с учетом ряда факторов. В результате несколько вариантов регулирования сферы пассажирских перевозок были выделены участниками совещания.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность введения четких стандартов для предоставляемых в этой области услуг и поручил ответственным лицам провести подробный анализ текущей ситуации в области пассажирских перевозок, представить для каждого из обсужденных вариантов дорожную карту действий с четким графиком шагов.