Թեհրանի հայկական եկեղեցում հարգանքի տուրք է մատուցվել ուկրաինական ինքնաթիռի խոցման զոհերի հիշատակին
Իրանում Boeing-737-800 ուկրաինական ինքնաթիռի խոցման քառասուներորդ օրը Թեհրանի հայկական եկեղեցում հարգանքի տուրք է մատուցվել ուկրաինացի զոհերի հիշատակին: Արարողությանը մասնակցել է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում Ուկրաինայի Արտակարգ և Լիազոր դեսպան Սերգեյ Բուրդիլյակը: Այդ մասին ֆեյբուքյան իր էջում գրառում է կատարել Ուկրաինայի ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղար Ալեքսեյ Դանիլովը:
«Ծաղիկներ ենք խոնարհել ուկրաինական ինքնաթիռի կործանման վայրում, և Սուրբ Ամենափրկչի տաճարում վառել ենք 11 մոմ: Եկեք հիշենք բոլորին անհատապես՝ Վլադիմիր Գապոնենկոյին, Սերգեյ Խոմենկոյին, Ալեքսեյ Նաումկինին, Մարիա Միկիտյուկին, Եկատերինա Ստատնիկին, Իգոր Մատկովային, Դենիս Լիխնիին, Վալերի Օվչարուկին, Յուլիա Սոլոգուբին, Օլգա Կոբյուին և Ելենա Մալախովային»,- գրել է Դանիլովը:

В армянском храме в Иране почтили память погибших в авиакатастрофе в Тегеране
На сороковины гибели украинцев в результате авиакатастрофы самолета Boeing-737-800, Секретарь Совета национальной безопасности и обороны Украины Алексей Данилов вместе с Чрезвычайным и Полномочным Послом Украины в Исламской Республике Иран Сергеем Бурдиляком почтили в Армянском храме в Тегеране память жертв. Об этом, как сообщает AnalitikaUA.net, написал на своей странице в Facebook Секретарь Совета национальной безопасности и обороны Украины Алексей Данилов.
"Положили цветы на месте трагедии украинского самолета, и на молебне в Ванкському Соборе Святого Всеспасителя (храм Армянской Апостольской церкви) поставили 11 свечей. Вспомним всех поименно: Владимира Гапоненко, Сергея Хоменко, Алексея Наумкина, Марию Микитюк, Екатерину Статник, Игоря Матькова, Дениса Лыхны, Валерию Овчарук, Юлию Сологуб, Ольгу Кобюк и Елену Малахову", — написал секретарь СНБО