Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիի հետ
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի Հանրապետության և Միացյալ Նահանգների միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցությանն առնչվող հարցերի շուրջ: Մասնավորապես, հեռանկարային են համարվել նորագույն տեխնոլոգիաների, հատկապես՝ արհեստական բանականության ոլորտում համատեղ ծրագրերի իրականացումը: Այդ համատեքստում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում տեխնոլոգիաների և գիտության զարգացմանն ուղղված ATOM նախագահական նախաձեռնության շրջանակում հնարավոր գործակցությանը, որի նպատակն է Հայաստանը դարձնել արհեստական բանականության և մաթեմատիկական մոդելավորման ոլորտում առաջատար կենտրոն:
Խոսվել է նաև նախագահական մի շարք նախաձեռնությունների շրջանակում փոխգործակցության մասին, որոնք միտված են Հայաստանի միջազգային հեղինակության բարձրացմանն ու մեր երկրի նկատմամբ հետաքրքրության աճին:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել նաև ապրիլի 5-ին կայանալիք Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության հանրաքվեի շուրջ:

Армен Саркисян встретился с послом США в Армении Лин Трейси
Собеседники обменялись мнениями по вопросам, касающимся сотрудничества Республики Армении с Соединенными Штатами Америки в различных областях. Они сочли перспективной реализацию совместных проектов в сфере высоких технологий, в частности, в области разработок искусственного интеллекта. В этом контексте речь шла о возможном сотрудничестве в рамках направленной на развитие в Армении технологий и науки президентской инициативы АТОМ, цель которой превратить Армению в передовой центр сферы искусственного интеллекта и математического моделирования.
Президент Саркисян и посол Трейси говорили также о взаимодействии в рамках ряда Президентских инициатив, которые нацелены на повышение международного авторитета Армении и роста интереса к нашей стране.
На встрече состоялся обмен мнениями также относительно предстоящего 5 апреля референдума по поправкам к Конституции Республики Армения.