Դավիթ Տոնոյանը ՌՈ-ից պահանջել է կտրուկ բարձրացնել օպերատիվ հետախուզական աշխատանքների որակը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դ. Տոնոյանը այսօր խորհրդակցություն է անցկացրել ռազմական ոստիկանությունում, որի ընթացքում քննարկվել է զինվորական ծառայության ընթացքում մահվան ելքով դեպքերի, դրանց կանխարգելման, առկա օպերատիվ իրավիճակի, ՌՈ աշխատանքին առնչվող և այլ հարցեր: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հանդիպման սկզբում Դ. Տոնոյանը հրաժեշտ է տվել ռազմական ոստիկանության նախկին պետ, գեներալ-մայոր Արթուր Բաղդասարյանին, որից հետո կայացրել է մի քանի կադրային որոշումներ: Պաշտոններից ազատվել են մի քանի բաժնի պետեր:
Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ՌՈ պետի օպերատիվ գծով տեղակալ, գնդապետ Ալեքսանդր Թելմանի Աղաջանյանին, հանձնարարել է ժամանակավոր կատարել ՌՈ պետի պաշտոնական պարտականությունները:
Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ՌՈ անձնակազմին և գնդապետ Ալեքսանդր Աղաջանյանին տվել է խիստ ցուցումներ: Մասնավորապես նախարարը շեշտել է կարգապահության ամրապնդման հարցի խիստ կարևորությունը և պահանջել է կտրուկ բարձրացնել օպերատիվ հետախուզական աշխատանքների որակը:

Министр обороны Армении дал строгие указания Военной полиции РА
Министр обороны Республики Армения Давид Тоноян сегодня провел совещание в Военной полиции, в ходе которого были обсуждены вопросы, касающиеся случаев со смертельным исходом в армии, их предотвращения, оперативной ситуации, работы военной полиции и другие вопросы.
Как сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу минобороны РА, Давид Тоноян попрощался с бывшим начальником Военной полиции, генерал-майором Артуром Багдасаряном, после чего принял несколько кадровых решений. От должностей освобождены начальники нескольких отделов.
Давид Тоноян поручил заместителю начальника Военной полиции по оперативной линии, полковнику Александру Агаджаняну Тельмановичу временно исполнять обязанности начальника Военной полиции.
Министр обороны Давид Тоноян дал строгие указания персоналу Военной полиции и полковнику Александру Агаджаняну.
Министр, в частности, подчеркнул важность укрепления дисциплины и потребовал резкого повышения качества оперативно-розыскных работ.