Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության էմիրին և թագաժառանգին
Քուվեյթի Պետության Ազգային տոնի առթիվ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության Էմիր Շեյխ Սաբահ Ալ Ահմադ Ալ Ջաբեր Ալ Սաբահին: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահը նշել է, որ երկու երկրների միջև առկա բարձր մակարդակի երկխոսությունը և բարեկամական հարաբերությունները հիմք են հանդիսանում տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ ծրագրերի իրականացման համար:
Նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ երկկողմ ջանքերով հնարավոր է նոր լիցք հաղորդել Հայաստանի և Քուվեյթի միջև ձևավորված փոխգործակցությանն՝ ի շահ երկու ժողովուրդների:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել նաև Քուվեյթի Պետության Թագաժառանգ Շեյխ Նաուաֆ Ալ Ահմադ Ալ Ջաբեր Ալ Սաբահին` երկրի Ազգային տոնի առթիվ:
Նախագահը նշել է, որ երկու երկրների միջև առկա բարեկամական հարաբերությունները և համագործակցությունը կշարունակեն առավել զարգանալ և խորանալ՝ ի շահ երկու ժողովուրդների։

Армен Саркисян направил поздравительные послания Эмиру и Наследному Принцу Государства Кувейт
По случаю Национального праздника Государства Кувейт Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание Эмиру Государства Кувейт Шейху Сабаху Аль Ахмаду Аль Джаберу Аль Сабаху.
Президент отметил, что существующие между двумя странами диалог высокого уровня и дружественные отношения являются основой для реализации взаимовыгодных проектов в различных сферах.
Президент выразил уверенность, что обоюдными усилиями будет возможно придать новый импульс налаженному между Арменией и Кувейтом сотрудничеству во благо двух народов.
Президент Армен Саркисян направил также поздравительное послание Наследному Принцу Государства Кувейт Шейху Науафу Аль Ахмаду Аль Джаберу Аль Сабаху.
Президент отметил, что существующие между двумя странами дружественные отношения и сотрудничество продолжат развиваться и углубляться во благо двух народов.