Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության էմիրին և թագաժառանգին
Քուվեյթի Պետության Ազգային տոնի առթիվ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության Էմիր Շեյխ Սաբահ Ալ Ահմադ Ալ Ջաբեր Ալ Սաբահին: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահը նշել է, որ երկու երկրների միջև առկա բարձր մակարդակի երկխոսությունը և բարեկամական հարաբերությունները հիմք են հանդիսանում տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ ծրագրերի իրականացման համար:
Նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ երկկողմ ջանքերով հնարավոր է նոր լիցք հաղորդել Հայաստանի և Քուվեյթի միջև ձևավորված փոխգործակցությանն՝ ի շահ երկու ժողովուրդների:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել նաև Քուվեյթի Պետության Թագաժառանգ Շեյխ Նաուաֆ Ալ Ահմադ Ալ Ջաբեր Ալ Սաբահին` երկրի Ազգային տոնի առթիվ:
Նախագահը նշել է, որ երկու երկրների միջև առկա բարեկամական հարաբերությունները և համագործակցությունը կշարունակեն առավել զարգանալ և խորանալ՝ ի շահ երկու ժողովուրդների։

Armenian President Congratulates Kuwait’s Emir and Crown Prince on National Day
President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to Emir of Kuwait Sheikh Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah on the country’s National Day, the Presidential Office told.
In the letter the Armenian President said the current high-level dialogue and friendly relations between the two countries serve as a base for implementing mutually beneficial programs in various areas.
President Sarkissian expressed confidence that they will manage to give a new impetus to the mutual cooperation between Armenia and Kuwait through joint efforts for the benefit of two peoples.
The Armenian President also congratulated the Crown Prince of Kuwait Sheikh Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah on the National Day, stating that the friendly relations and cooperation between Armenia and Kuwait will continue developing and deepening further for the benefit of the two peoples.