Բելառուսը պատրաստ է Հայաստանին տրամադրել տնկիներ՝ 10 մլն ծառ տնկելու ծրագիրն իրականացնելու համար
Հայաստանում 10 մլն ծառ տնկելու ծրագրի համար Բելառուսի կառավարությունը այդ քանակությամբ տնկի տրամադրելու պատրաստակամություն է հայտնում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է Բելառուսի անտառային տնտեսության նախարար Վիտալի Դրոժժան:
«Շուտով հանդիպելու եմ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանի հետ, և, կարծում եմ, կքննարկենք այդ հարցը: 2019 թվականին 50 հազար ծառ ենք տնկել Հայաստանում և ստեղծել ենք հայ-բելառուսական Բարեկամության անտառ: Մենք պատրաստ ենք այդ քանակության ծառ ուղարկել Հայաստան»,- նշել է Բելառուսի անտառային տնտեսության նախարարը և հավելել, որ Բարեկամության անտառի պաշտոնական բացումը տեղի կունենա մարտի 13-ին։

Беларусь готова предоставить Армении 10 млн саженцев для реализации программы по посадке деревьев
Правительство Беларуси выражает готовность предоставить саженцы в таком количестве для программы по посадке 10 млн деревьев в Армении.
Как передает ''Арменпресс'', об этом в беседе с журналистами сказал министр лесного хозяйства Беларуси Виталий Дрожжа.
''Скоро я встречусь с министром окружающей среды Армении Эриком Григоряном, я думаю, мы обсудим этот вопрос. В 2019 году в Армении мы посадили 50 тысяч деревьев и создали лес Армяно-белорусской дружбы. Мы готовы выслать в Армению такое количество деревьев'', - отметил министр лесного хозяйства Беларуси и добавил, что официальное открытие леса Дружбы состоится 13 марта.