Մոսկվան կոչ է անում Ղարաբաղյան հակամարտության կողմերին դրսևորել զսպվածություն. Զախարովա
Մոսկվան կոչ է անում ղարաբաղյան հակամարտության կողմերին դրսևորել զսպվածություն, ձեռնպահ մնալ ուժի գործադրումից։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ նշելով, որ Մոսկվայում հետևում են ղարաբաղյան հակամարտության գոտում իրավիճակին, փոխանցում է News.am-ը
«Ցավոք, հայ-ադրբեջանական սահմանին դիտարկվել է հրադադարի ռեժիմի խախտում, որի հետևանքով կան սպանվածներ և վիրավորներ։ Կուզեի ցավակցություններ հայտնել զոհվածների հարազատներին և մտերիմներին։ Մենք կոչ ենք անում կողմերին դրսևորել զսպվածություն, ձեռնպահ մնալ ուժի գործադրումից, ակտիվացնել բանակցային գործընթացը, որն ուղղված է քաղաքական միջոցներով կարգավորման ձեռքբերմանը»,- նշել է նա։
Հիշեցնենք, որ մարտի 10-ին, մոտ 15։30, հարավ-արևմուտքում տեղակայված զինվորական մասերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից կրակոցի հետևանքով կրծքավանդակի շրջանում մահացու վիրավորվել էր պայմանագրային զինծառայող, շարքային, 1984թ․ ծնված Զոհրաբ Սիանոսյանը։

Захарова: Москва призывает стороны карабахского конфликта воздержаться от использования силы
Москва призывает стороны  карабахского конфликта проявить сдержанность, воздержаться от использования силы. Об этом заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова отметив, что в Москве следят за ситуацией в зоне карабахского конфликта, передает News.am
''К сожалению, на армяно-азербайджанской границе наблюдалось нарушение режима прекращения огня, в результате чего есть убитые и раненные. Хотела бы выразить соболезнования родным и близким погибших. Мы призываем стороны проявить сдержанность, воздержаться от использования силы, активизировать переговорный процесс, направлены на достижение урегулирования политическими средствами'', -  отметила она.
Напомним, что 10 марта около 15:30 в результате выстрела со стороны противника в направлении боевой позиции одной из воинских частей, расположенной на юго-западе, смертельное ранение в области грудной клетки получил военнослужащий контрактник, рядовой Зограб Сианосян 1984 года рождения.