Մոսկվան կոչ է անում Ղարաբաղյան հակամարտության կողմերին դրսևորել զսպվածություն. Զախարովա
Մոսկվան կոչ է անում ղարաբաղյան հակամարտության կողմերին դրսևորել զսպվածություն, ձեռնպահ մնալ ուժի գործադրումից։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ նշելով, որ Մոսկվայում հետևում են ղարաբաղյան հակամարտության գոտում իրավիճակին, փոխանցում է News.am-ը
«Ցավոք, հայ-ադրբեջանական սահմանին դիտարկվել է հրադադարի ռեժիմի խախտում, որի հետևանքով կան սպանվածներ և վիրավորներ։ Կուզեի ցավակցություններ հայտնել զոհվածների հարազատներին և մտերիմներին։ Մենք կոչ ենք անում կողմերին դրսևորել զսպվածություն, ձեռնպահ մնալ ուժի գործադրումից, ակտիվացնել բանակցային գործընթացը, որն ուղղված է քաղաքական միջոցներով կարգավորման ձեռքբերմանը»,- նշել է նա։
Հիշեցնենք, որ մարտի 10-ին, մոտ 15։30, հարավ-արևմուտքում տեղակայված զինվորական մասերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից կրակոցի հետևանքով կրծքավանդակի շրջանում մահացու վիրավորվել էր պայմանագրային զինծառայող, շարքային, 1984թ․ ծնված Զոհրաբ Սիանոսյանը։

Moscow Urges the Parties to the Karabakh Conflict to Refrain from Using Force
Moscow urges the parties to the Karabakh conflict to exercise restraint and refrain from using force, said Russian MFA spokesperson Maria Zakharova, News.am reports
According to Zakharova, Moscow is monitoring the situation in the Karabakh conflict zone.
''Unfortunately, a violation of the ceasefire was observed on the Armenian-Azerbaijani border, as a result of which there are killed and wounded,'' she said. ''I would like to express my condolences to the families and friends of the victims. We urge the parties to exercise restraint, to refrain from using force, to intensify the negotiation process,'' she said. Zakharova noted they are aimed at achieving a settlement by political means.
As reported earlier, a soldier of the Armenian Armed Forces was killed in fire by the Azerbaijani side, the Defense Ministry said in a statement.