ՀՀ վարչապետն ու նրա տիկինը կորոնավիրուսի թեստ կհանձնեն
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և նրա տիկին Աննա Հակոբյանը կորոնավիրուսի թեստ կհանձնեն։ Այս մասին  մարտի 13-ի երեկոյան «Ֆեյսբուք»-ի ուղիղ եթերում հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք այսօր վերնագիր տեսանք, որ Բրազիլիայի նախագահի թեստը դրական է եղել, այսինքն՝ նրա մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսը, իսկ դուք գիտեք, որ մարտի 7-ին Աննան հանդիպում է ունեցել Բրազիլիայի նախագահի տիկնոջ հետ, և նրանց ողջագուրվելու լուսանկարն էր հրապարակվել։ Մենք եկանք Սևանում մեկուսանալու, և առաջին գործողությունը, որ արել ենք, մեր ջերմությունները չափելն էր, ջերմություն չունեինք։ Դրանից հետո էլի ենք չափել, կրկին չկար ջերմություն։ Բայց դրանից հետո եղավ Բրազիլիայի նախագահի պաշտոնական հերքումը, նա հայտնել էր, որ թեստը եղել է բացասական։ Սակայն ամեն դեպքում մենք մեկուսացված կմնանք, վաղն առավոտյան թեստ կհանձնենք, համոզվելու համար, որ ամեն ինչ կարգին է՝ չնայած ինչքան մասնագետների հետ խորհրդակցել ենք, հավանականությունը շատ փոքր է»,- մանրամասնել է վարչապետը երեկ երեկոյան։

Премьер-министр Армении и его супруга пройдут тест на коронавирус
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и его супруга Анна Акопян пройдут тест на коронавирус. Oб этом на своей странице в Facebook в прямом эфире  13-ого марта заявил премьер-министр Никол Пашинян.
"Сегодня мы увидели заголовок, что тест президента Бразилии был положительным, то есть подтвержден коронавирус, и вы знаете, что 7 марта у Анны была встреча с женой бразильского президента, и было опубликовано фото их приветствия. Мы приехали на Севан, чтобы самоизолироваться, и первое, что мы сделали, это измерили нашу температуру, у нас не было высокой температуры.
После этого мы снова измерили, снова не было. Но потом поступило официальное опровержения президента Бразилии, и он сообщил, что тест был отрицательным. Однако в любом случае мы останемся в изоляции, завтра утром мы сдадим тест, чтобы убедиться, что все в порядке, несмотря на то, что мы проконсультировались со специалистами, вероятность очень низкая", - сказал премьер-министр.