Իտալիայում գտնվող և Հայաստան վերադառնալու ցանկություն հայտնած ՀՀ քաղաքացիների համար մարտի 15-ին կազմակերպվելու է չարթերային թռիչք Հռոմից դեպի Երևան. Իտալիայում ՀՀ դեսպանություն
Իտալիայում ՀՀ դեսպանությունը տեղեկացնում ենք, որ կիրակի՝ մարտի 15-ին, Հռոմի ժամանակով ժամը 18:30-ին հայկական «Atlantis EuropeanAirways» ավիաընկերության կողմից Հռոմի Ֆիումիչինո (Fiumicino Airport) օդանավակայանից կազմակերպվելու է չարթերային թռիչք դեպի Երևան ներկայումս Իտալիայում գտնվող և Հայաստան վերադառնալու ցանկություն հայտնած ՀՀ քաղաքացիների համար։
Թռիչքի ընթացքում ուղևորներին կտրամադրվեն դիմակներ, կապահովվեն առողջապահական անվտանգության միջոցառումներ: Հայաստան վերադարձած մեր քաղաքացիները կգտնվեն 14-օրյա կարանտինում, փոխանցում է Tert.am-ը:
Դեսպանությունը հայտնում է, որ թռիչքի համար ՀՀ քաղաքացիների ցուցակագրման ընթացքում առաջնահերթությունը կտրվի հետևյալ սկզբունքով.
1. կարճաժամկետ այցելությամբ Իտալիայում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներ
2. ուսման և գործուղման նպատակով Իտալիայում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներ
3. Իտալիայում կացության թույլտվություն ունեցող ՀՀ քաղաքացիներ
Թռիչքի հնարավորությունից օգտվելու ցանկություն ունեցող ՀՀ այն քաղաքացիները, ովքեր դեռ կապ չեն հաստատել սույն դեսպանության հետ, խնդրում ենք անհապաղ տրամադրել ՀՀ քաղաքացու անձնագրի, մուտքի արտոնագրի կամ կացության թույլտվության պատճենները, կոնտակտային տվյալները (Իտալիայում գտնվելու նպատակ, հեռախոսի համար, էլեկտրոնային հասցե և Իտալիայում կեցության հասցե)։
Ֆիումիչինո օդանավակայան ժամանման և ուղևորների ցուցակագրման նպատակով դեսպանությունը կապ կհաստատի նախապես գրանցված ՀՀ քաղաքացիների հետ անհատապես։

Для граждан Армении, находящихся в настоящее время в Италии и изъявивших желание вернуться на родину, будет организован чартерный рейс - посольство
Посольство Армении в Италии сообщает, что в воскресенье 15 марта в 18:30 по римскому времени авиакомпанией "Atlantis EuropeanAirways" из римского аэропорта Фьюмичино будет организован чартерный рейс в Ереван для находящихся в настоящее время в Италии и изъявивших желание вернуться в Армении граждан РА, передает Tert.am.
Во время полета пассажирам будут предоставлены маски, будут обеспечены меры медицинской безопасности. Наши граждане, вернувшиеся в Армению, будут находиться на 14-дневном карантине.
Посольство сообщает, при регистрации на рейс граждан РА приоритет будет отдан по следующему принципу:
1. Граждане Республики Армения, находящиеся в Италии с краткосрочным визитом
2. Граждане Республики Армения, находящиеся в Италии с целью обучения и работе
3. Граждане Республики Армения с видом на жительство в Италии
Граждане Республики Армения, желающие воспользоваться возможностью полета, которые еще не связались с посольством, просим незамедлительно предоставить копии своих паспортов, виз или видов на жительство, контактную информацию (цель пребывания в Италии, номер телефона, адрес электронной почты и адрес проживания в Италии).
Посольство свяжется с предварительно с зарегистрированными гражданами РА индивидуально для прибытия в аэропорт Фьюмичино и регистрации пассажиров.