Բակո Սահակյանի մոտ խորհրդակցություն է կայացել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 16-ին  անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` հանրապետության շրջվարչակազմերի ղեկավարների ևՍտեփանակերտի քաղաքապետի  մասնակցությամբ, հաղորդվում է Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնական կայքէջում:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են հանրապետությունում իրականացվող սոցիալ-տնտեսական ծրագրերի, գյուղատնտեսական աշխատանքների, ինչպես նաևկապիտալ շինարարության ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել ներկաներին քննարկված հարցերին համակարգված լուծում տալու ուղղությամբ, ինչպես նաևընդգծել է շրջաններում ևմայրաքաղաքում սուր շնչառական վարակների ևնոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարի ուղղությամբ բոլոր կանխարգելիչ միջոցների ձեռնարկման անհրաժեշտությունը:

Президент Арцаха провел совещание по вопросам профилактики коронавируса
Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание с участием руководителей райадминистраций республики и мэра Степанакерта, сообщает официальный сайт президента Республики Арцах.
На совещании были обсуждены вопросы, касающиеся хода осуществления в  республике социально-экономических программ, сельскохозяйственных работ и капитального строительства.
Глава государства дал присутствующим поручения по комплексному решению обсужденных вопросов и подчеркнул необходимость осуществления в районах и столице  всех профилактических мер в рамках борьбы с острыми респираторными инфекциями и новым коронавирусом.