Բակո Սահակյանի մոտ խորհրդակցություն է կայացել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 16-ին  անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` հանրապետության շրջվարչակազմերի ղեկավարների ևՍտեփանակերտի քաղաքապետի  մասնակցությամբ, հաղորդվում է Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնական կայքէջում:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են հանրապետությունում իրականացվող սոցիալ-տնտեսական ծրագրերի, գյուղատնտեսական աշխատանքների, ինչպես նաևկապիտալ շինարարության ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել ներկաներին քննարկված հարցերին համակարգված լուծում տալու ուղղությամբ, ինչպես նաևընդգծել է շրջաններում ևմայրաքաղաքում սուր շնչառական վարակների ևնոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարի ուղղությամբ բոլոր կանխարգելիչ միջոցների ձեռնարկման անհրաժեշտությունը:

On 16 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan convoked a working consultation with the participation of the heads of the regional administrations and the mayor of Stepanakert, President.nkr.am reports.
Issues related to the process of socio-economic programs, agricultural works as well as capital construction being implemented in the republic were discussed during the consultation.
The Head of the State gave relevant assignments to the attendees for providing a systematic solution to the issues under discussion and underscored the need to take all preventive measures against the spread of acute respiratory infections and the new coronavirus in the regions and the capital.