Լոնդոնում կփակվեն տասնյակ մետրոյի կայարաններ
Լոնդոնում կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու նպատակով կփակվեն տասնյակ մետրոյի կայարաններ, իսկ ավտոբուսային երթուղիները կկրճատվեն: Այս մասին, ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին, հայտարարել է Transport for London (TfL) լոնդոնյան տրանսպորի օպերատորը:
Որոշումը կայացվել է կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու նպատակով, ինչպես նաև ուղևորահոսքերի անկման պատճառով:
Հինգշաբթի կկրճատվեն քաղաքային ավտոբուսների երթուղիները, ինչպես նաև կփակվի մոտ 40 մետրոյի կայարան: Ուրբաթ օրը նախատեսվում է փակել Waterloo & City line մետրոյի ճյուղը, որը Վաթերլու երկաթուղային կայարանը կապում է բիզնես կենտրոնի` լոնդոնյան Սիթիի հետ:
Երկուշաբթի Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը բրիտանացիներին խորհուրդ էր տվել անցնել աշխատանքի տնային ռեժիմի, դադարեցնել բոլոր շփումները և ուղևորությունները, հրաժարվել այցելություններից հանրային միջոցառումների, պանդոկներ, ակումբներ և թատրոններ: Հաջորդ շաբաթվանից երկրի բոլոր դպրոցները կփակվեն:

Десятки станций метро закроют в Лондоне из-за пандемии коронавируса
Десятки станций метро закроют и автобусные маршруты сократят в четверг в столице Великобритании из-за пандемии коронавируса, сообщил поздно оператор лондонского транспорта Transport for London (TfL), передает РИА Новости
Данное решение принято с целью предотвратить распространение коронавируса, а также из-за спада пассажиропотока, отметил оператор.
В четверг будут сокращены маршруты городских автобусов, а также закрыты около 40 станций метро. В пятницу планируется закрыть ветку метро Waterloo & City line, соединяющую железнодорожный вокзал Ватерлоо с деловым центром - лондонским Сити. Также будут введены ограничения на наземном метро.
В понедельник премьер-министр Великобритании Борис Джонсон рекомендовал британцам перейти на работу из дома, прекратить все контакты и поездки, отказаться от посещения массовых мероприятий, пабов, клубов и театров. В пятницу после окончания учебного дня закроются все школы страны до особого распоряжения.